Jump to content
Boldness

Проблем с ляв прозорец

Recommended Posts

Здравеите, преди левият прозорец на хечбека ми се базикаше от време на време, но преди 2-3 дни отказа напълно, неможе да се свали все едно няма никакъв ток до копчето. Отварях кората до буксата, но там всичко си изглежда наред. Някой дали има представа какво точно да погледна?Или да ме насочите към някой електричар за Пловдив.

Редактирано от Boldness

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите, преди левият прозорец на хечбека ми се базикаше от време на време, но преди 2-3 дни отказа напълно, неможе да се свали все едно няма никакъв ток до копчето. Отварях кората до буксата, но там всичко си изглежда наред. Някой дали има представа какво точно да погледна?Или да ме насочите към някой електричар за Пловдив.

Здравей,колега.Погледна ли машинката за повдигане на стъклото?Аз два пъти сменям машинка на лявото стъкло и 1 път на дясното.Изглежда там им е слабото място. Редактирано от hondacivic_plovdiv

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като отвориш кората, пробвай да размърдаш буксата на копчето. Ако помръдва леко стъклото, т.е. да зацепва от време на време, значи проблема е в спойките на копчето - трябва да се извади и да се презапоят. Ако пък няма никакво движение, възможно е да е изгоряла машинката. Но щом преди тотално да откаже ти е правила чалъми, според мен е от спойките. Провери си хубаво всички букси, кабели и връзки ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен и на двете врати беше от буксите между купето и вратата. Бяха се откъснали кабелчетата от пиновете. Ремонта е ужасен :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, вече писах в една друга тема, но после видях и тази, та рекох да попитам и вас. 

И моето предно ляво стъкло (шофьорското) прави едни странни засечки (HR-V). Първо, не спира отварянето докато не се отвори напълно - като върна копчето нагоре да го спра, паузира само докато го държа, и като пусна пак си продължава надолу докато не слезе докрай. Не стига това, ами понякога не ще да се затвори след това (трябва да угася двигателя, да дам нов контакт и чак тогава тръгва).  :shock: Не го прави винаги, но да речем в 50% от случаите, но е достатъчно да ме откаже да го ползвам в движение и сега отварям само далечния прозорец   :help: 

 

Дали е нещо контакт, букса (макар, че "при рестарт се оправя"), или моторчето е дефектирало?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...