Jump to content
kitty

Плат за седалки

Recommended Posts

Първо да кажа че не знам дали темата е за тук, и се извинявам предварително ако не е. Питането ми е относно вида на плата за седалките на автомобилите. Става въпрос за това че питах 3-ма тапицера (двама от който уж много добри) който дадоха различно мнение за това какъв плат трябва да се използва. Понеже не ми се иска да ги дам и да не знам какво ще се случи след няколко месеца, реших сам да си намеря плата, който същност все още не знам какъв да е Публикувано изображение/> та ако някой има идея какъв вид трябва да е нека сподели. Да поясня че, не искам плюш или кожа а нещо от рода или същия плат като например от седалките по долу на снимката.

Публикувано изображение

Редактирано от Bubchuuu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай някаква по-читава снимка на седалките, че така не мога да определя каква е материята.Принципно тези седалки се правят с алкантара или евентуално с велур.Плюша е подобен на алкантарата, но по-рехав.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С качествен плат няма да е по-малко от 300 лева на седалка претапицирането.С изкуствена кожа е по-малко а с естествена сам предполагам знаеш цената.Хубавият плат , независимо дали е истинска кожа или алкантара или някакъв друг тип/наименование струва скъпо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кожа не искам защото с нея вървят и някой други екстри към седалката, който сивика ги няма. Алкантара е оферта но не съм му чак такъв фен. Имам братовчед който вкарва платове и темподобни работи, но завалията нищо не разбира. Пуснал съм му запитване да се консултира и да каже. В крайна сметка ако това което ми каже не ми хареса, ще си взема алкантар.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата като гледам не пита за цена, а за материали, и е посочил какво иска и какво не.С изкуствена кожа не мисля че ще му е по-евтино отколкото с автодамаска. При този тип седалки се ползва алкантара/ която повечето хора бъркат с обърната кожа, а тя е изкуствен материал/, тъй като има власинки с хав / посока/,които при набиване на спирачки не позволяват силно пързаляне напред ако са сложени в правилната посока и не прави толкова голямо запарване. Тук не коментирам качество на материал, тъй като си има авто материали и мебелни материи и кожи, а разликата е много голяма. Ако каже със скъпо ли му се правят или с евтино ще го насоча към магазини откъдето пазарувам и аз, просто в единия са по-обикновените неща , а другия скъпите.П.П.Докато напиша и Bubchuuu си каза и той,.То екстрите на кожата са климатик и евентуален подгрев, който не е задължителен.Твоя братовчед как вкарва пък не разбира нищо?Не се лъжи да взимаш мебелни истории, пробвал съм на една кола и след няколко месеца я правих отново.

Редактирано от chooby

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, заради спарването избягвам кожата. Целта ми е гладък или с по едра оплетка плат, който да е здрав и като материя и като цвят. С по едра оплетка или там както се казва имам предвид плата от снимката, но за цяла седалка не знам дали е подходящо. Иначе за тавана, вратите и колонките е чуден.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Схванах ти замисъла,само не рабрах дали стандартните седалки ще правиш или спортни, но няма значение.На сестрата сивика съм го претапицирал преди 5 години със стандартна автодамаска и ако изпера седалките да се махне мръсотията от тях/колата се кара и от мундари, не само от нея/ще се види , че не е мръднала.Ако не си ходил към х-л Галант посока Панчерево разходи се и разгледай. Там има склад с автоматериали, ако и там не си харесаш ще ти дам тел на още един магазин, да ти обяснят къде се намират, че аз не мога иначе е в кв. Дървеница ако не се бъркам там имаха уникално тъмно сиво с едра плетка , на свърши, сега може и да са заредили нещо ново.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер колега, благодаря за инфото. Ще разгледам и ще набележа нещо. Седалките не са спортни но са с различна тапицерия от задните. Без туй заводско тавана седалките и колонките са различни аз мисля да ги направа в един цвят. Общо взето това е идеята но искам да се получи като хората за да не псувам после.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еднакво с предните или задните седалки надали ще намериш, тъй че ще се наложи най-веротно да претапицириш всичко наново. Плата за тавани е по-различен от този за седалки и ако искаш да се еднакви ще трябдва да питаш и тапицера който ще ти прави колата дали ще може да залепи същия плат от седалките на тавана. Сега правя една хонда на която седалките и тавяна ще са еднакъв материал, ще се види и във форума мисля, на няма да е скоро, че се прави м/у другото. Ако мога още да помогна питай.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва е идеята, да се претапицира всичко. За тавана имам и резервен план така че и да не стане плата има варианти за действие.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...