Jump to content
moondevil

лепене ветробрани

Recommended Posts

Здравейте някой можели да ми даде съвет с какво да си залепя ветробраните Heko от общите поръчки че постоянно излизат. Веднъж ги лепих с двойно залепващо но след време пак същата работа, явно беше някакъв боклук.Пробвах със силикон но целия ми джам стана в силикон.ПОздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моите ги лепих ,металните пластини слагах .Често си излизат и аз не мога да намеря решение на проблема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моите пластини изпадаха остана ми само 1.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен капчицата помогна . Тия фабричните лепки бяха слаби . Сложих му по цялата дължина от капчицата и ги затворих плътно за през ноща и повече не са ми се отлепяли . То аз не съм ги и гледал как са , защото няма как да избягат ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Силикон и си готов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ги монтирах,като предварително ги намазах с Локтайд ГЕЛ(пластичен),сложих скобите и вече над година нямам проблеми.Изкараха дори и ледовитата зима и доста високи скорости.Гелчето струва 1,70 лв. в магазини ВУЛКАНПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пробвахте ли с течен метал

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двойнозалепващо съм сложил, някакво качествено беше но му забравих името. Взех го на тънка лента, пасна идеално на ветробраните, сложих го по цялата дъжина, сложил съм и металните пластини. От миналата пролет досега нито един от двата ветробрана не е мръднал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най добрият вариант е двойно залепващо.Няма цапане няма нищо.Вземаш на фирма 3М и си решаваш ядовете има едно много тънко като твърдо фолио адски е здраво и е прозрачно.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е варианта - 3М за външна употреба. Но, истински 3М, от сигурен доставчик, със спецификациите си за издържливост на тегло и температурен диапазон. Защото миндилските двойнозалепващи тръгват към боклука както на 30-40°С лятото, така и на 0°С зимата, видимо от характера на темата.Истинските трябва да държат от -40°С до поне +60°СМоментно лепило тип "Каноконлит" не е решение, поради много рисковия демонтаж.Ако все пак някой реши, че няма да си сваля ветробраните, по-надеждния вариант от моментните лепила е полихлоропреново лепило - едно време му викахме Прома, после стана Хелметекс, Хелмевект... Но, българските варианти са адски куци, та за предпочитане са на Хенкел, пак с подходящ температурен диапазон.С такова лепило мажеш тънко двете обезмаслени повърхности, чакаш 15-тина минути да изсъхне и лепиш. Един път.Принципно, има начин за разлепяне, но е със по-сериозно нагряване, което би направило от ветробраните локум.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...