Jump to content
Castor

Не работи правилно на газ

Recommended Posts

Изживявам едни от най-големите си премеждия последно време .. Проблемът идва от газта на моя Сивик 96' 1.5 , 114hp VTEC .. На празен ход оборотите ги нямаше никакви - 200 - 300 , освен това в движение като бутна свободна оборотите си падат и колата гаснее в движение (скорост от 60 нагоре).Газта е моно.Относно двигателя и качеството му на работа - проверен е изоснови , всичко му е прегледано и ако проблемът идваше от него щеше да е решен ... На бензин колата е 6 - и оборот си държи , не гаснее в движение , нищо проблемно както при газта .. Закарах я при един майстор за когото знам само добри отзиви.Това , което направихме беше да запушим въздухоотводната тръба под въздушния филтър и да пробием дупка в кутията му странично , за да елиминираме възможността въздушната струя да обеднява сместа и оттам да гаснее в движение.Също така сменихме мембраните на ЛОВАТО-то и проверихме да не би да дърпа въздух от някъде,като такова нещо липсваше.В крайна сметка там на място закрепихме положението.Пробвах я в движение - не гаснеше както преди , беше добре този път , оборотите на празен ход също ги закрепихме на 850-900.Само че след 200 км. отново същите мизерии - гаснее в движение като хакна свободна със скорост 60 и нагоре , а на празен ход положението е отчайващо .. Пак казвам , двигателят е проверен изцяло , не е от него , всичките изпълнения си ги прави на газ .. Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има само един начин да се оправи и да върви тази кола и се казва газов инжекцион.Спестените 250лв сега ще излязат 700лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що говорите така колега. Човека може така да си е купил колата, има нужда от съвет, а не от дървен философ.Тичай при газаджията да си оправи мизерията колега и така. Докато всичко не стане 6...или поне 4 :PПоздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що говорите така колега.

Човека може така да си е купил колата, има нужда от съвет, а не от дървен философ.

Тичай при газаджията да си оправи мизерията колега и така. Докато всичко не стане 6...или поне 4 Публикувано изображение

Поздрави

 

Май-май така ще направя , колега. Дано закрепим положението , а , живот и здраве , ще съберем финанси за ГИ. Все си мисля , че сегашното кофти състояние на газовата е породено от факта , че се изисква допълнителна настройка на изпарителя след определени километри , при положение , че си сменил мембрани ..

Поздрави Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дървения философ може ли да каже че много често след смяната на мембрани нещата се объркват тотално и се оправят с нов изпарител. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има само един начин да се оправи и да върви тази кола и се казва газов инжекцион.

 

Tова е правилния отговор! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дървения философ може ли да каже че много често след смяната на мембрани нещата се объркват тотално и се оправят с нов изпарител. Публикувано изображение

 

И защо се случва така ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз минавам през същото ,за съжаление смених и изпарител за 130лв без особена разлика. При мен проблема е ,че ми сложиха същият модел BRC изпарител като този който имах.Оказа се ,че това са твърде нечувствителни изпарители за да реагират бързо на резки промени в товара на двигателя при празен ход.При мен имаше известна разлика след като почистих дросела и IACV-то както и след като изпълних процедурата по обучение на празния ход.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...