Jump to content
sisco

Тракане в предното окачване

Recommended Posts

Здравейте колеги! От няколко дни се сдобих с Honda CR-V 2.0i 147к.с. Като цяло е много запазена и много ми харесва. Открих един неприятен проблем по предницата. При каране по неравности се чува тракане на метал . Ходих на майстор ,а той ми каза ,че по предното окачване всичко е наред ( шарнирни накрайници ,тампони ).Полуоските имаха някакъв лифт като се мърдат нагоре надолу. Не знам дали е нормално или не .А също така полуоските като се местят наляво и надясно по оста си се удрят в нещо и се чува тракане .Може би това е тракането.Не съм сигурен ,защото такова нещо не ми се е случвало. Помогнете да открия този неприятен проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах подобна ситуация и в последствие се оказаха просто тампоните на стабилизиращата щанга.... :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега!Прегледай си биалетките и тампоните на стабилизиращата щанга. При мен така тракаше когато преминавам по неравности, чуваше се все едно ще изпадне нещо. На място биалетите седят напрегнати и може да не разбере човек, че са заминали, но разкачиш ли ги си личи веднага.Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз залагам на биалетки ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... На място биалетите седят напрегнати и може да не разбере човек, че са заминали, ...

Напротив, точно тогава се проверяват, дали тропат.Иначе да, биалети, или вътрешни накрайници на кормилната рейка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Биалетките са добре.Тампоните на стабилизиращата щанга видимо са добре ,но ще ги проверя пак. Благодаря за съветите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Друго слабо място по предницата са тампоните и болтовете на горният носач. Дори е описано в сервизните бюлетини на модела и в белите държави са го отсранявали ганационно ;) Търси в Гугъл CR-V TSB (technical service bulletin) там ще откриеш описани проблемите на модела през годините и как се оправят ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега в началото и аз имах такъв проблем, чуваше се някакво гадно тракане. Въпреки, че тампоните на стабилизиращата щанга изглеждаха добре ги смених (като ги свалих забелязах, че се бяха опекли яко и бяха като от пластмаса). Тракането изчезна за малко но пак се появи едно тракане отидох на майстор, човека гледа уж всичко беше наред но за всеки случай се качи в колата и каза карай. Като чу как трака и кога я вкарахме пак на канала и притегна гайката на тампона на долния носач и от тогава ни вопъл ни стон Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се опората на вътрешната полуоска.Някой знае ли дали се продава отделно от вала(полуоската) .В опората има лагер който е разбит. Интересува ме и размера на лагера.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен въпреки сменени биелетки преди 7000 км пак се появи тракането, вчера ги смених и всичко утихна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...