Jump to content
Алекси Бебов

Prelude 4 спрямо Сивик 5 хечбек

Recommended Posts

Здравейте колеги. Публикувано изображение

 

В момента карам Сивик петичка хечбек но от много време разглеждам Прелюдите 4-а генерация (модела след 92-а година) и ми харесват адски много тези коли. Лошото е че никога не съм имал възможност нито да седна в този модел прелюд каму ли да покарам и не знам "как е". Най-вече ме притеснява до колко е широка и удобна, да речем спрямо Сивик 5-а хечбек. За отзад е ясно че е тясна, интересува ме отпред как се чувства, понеже съм бая едър и висок (почти метър и деведесет), в сивика се чувствам сравнително добре, но не знам дали в прелюда няма да е по-тясно. Карал съм Акорд 2001-а година правен в англия (май се води 6-а генерация) и тази кола ми се стори по тясна от сивика ми Публикувано изображение , не знам дали и прелюда няма да е така, защото ще е жалко.

 

Т.е. искам мнения от хора карали и двете коли (прелюд 4 и сивик 5 хеч) да си кажат мнението. Ясно ми е, че така с писане няма да я бъде Публикувано изображение но около мен просто няма прелюди и не знам как е, а не искам да тръгна за друг град с парите в джоба без да знам какво да очаквам (дали това е моята кола, дали е по-тясна от сивика).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм 186см и като седна в прелюда, без да се разплувам :lol: до тавана остават 2 см някъде, най-добре виж на място ти как ще се чувстваш вътре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хващай първия прелюд в първата автокъща и се настани да провериш става ли за теб!Пътувал съм 600км на задната седалка на прелюд, место има, ама не можеш да мърдаши си като препариран в краката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм имал сивик,но имам прелюд 4.Висок съм 1 96см,и отпред ми е супер.За отзад само бсгажче според мен.Накратко прелюда е двуместна кола

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз питам за предните седалки как се чувства човек спрямо сивика (по тясно или широко, по ниска ли е седалката или са еднакяи), отзад няма значение.

Сигурен съм че има още колеги които да са сядали и карали и сивик 5 и прелюд 4Публикувано изображение ако може да споделят. Просто в моя град няма прелюд, а най близкия е на над 100км,Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Алекси, имал съм и двете коли и дори в момента се возя на прелюд 4-та.Имал съм ги едновременно и според мен, прелюда е МНОГО по-комфортен от сивика.Аз съм 185 висок и близо 100кг. Ако не искаш да возиш някой зад теб има място достатъчно, а седалките са най-удобните, на които съм сядал.Мисля, че ръста ти няма да е проблем дори напротив. На жена ми например, й е трудно да кара прелюда понеже се седи много ниско ... и не вижда над капака :)/>

Редактирано от chavdu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прелюда е уникална кола! Нищо друго не трябва да те притеснява освен разхода. Разбира се в голяма степен това зависи от теб самия :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За лукса няма спор.Но за усещане от шофирането,вървеж и визия дори 5-цата е супер: )

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...