Jump to content
packman

Accord Diesel 2004 има ли DPF

Recommended Posts

Здравейте, имам нужда от помощ. Идва наред поредната смяна на масло. Въпросът ми е Accord Diesel 2004 има ли DPF и ако не, но сложа 5w40 DPF Castrol масло това ще окаже ли някакво влияние? Поръчах го от motorni-masla.com и от там ме насочиха да сложа 5w40 DPF. Но пък като ползвам официалния сайт на Кастрол за определяне на вида масло, който трябва да сложа нито един от вариантите не е препоръчаното ми от българския сайт. Въпросът ми е този модел от тази година има ли DPF и ако не, но сложа въпросното масло това ще окаже ли някакво влияние, особено ако е негативно?Благодаря за съдействието!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акорда няма дпф,по книжка му дават 0W30 или 5W30 ,и трябва да е с нисък визкозитет.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чел съм, че Акорд с двигател 2.2 iCTDI има филтър за твърди частици (DPF), едва след 2006г.(фейслифта).

 

Публикувано изображение

 

Вискозитетът-гъстотата на маслото знам, че се препоръчва между 0W30 и 5w30, като не се препоръчва 5W40.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DPF няма ако е от 2004. От фейслифта започват да имат.Сервизите на Хонда в София казват само 0W30 за двигателите на тези години.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първите феислифтови май нямат от 2007 или 30-а аниверсарио вече имат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5w40 DPF не е за този двигател, не го слагай. Ще му скъсиш животеца. И ще работи по шумно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Repsol ELITE evolution 5w40 ама гледай да е истинско Godzilla е карам с такова и не го пипа изобщо вискозитетът не е толкова важен нищо че и дават 0w30 може и да ти го гори ако е настапваш по сериозно пак и ако ти е над 130000км е хубаво да и сложиш малко по дебелшко масалце имай предвид че лятото 0w30 при 45 градоса става на вода хахаха

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...