Jump to content
Legal

Honda Civic 1.8i-VTEC Sport или Honda Civic 2.2i-CTDi Sport?

Recommended Posts

Здравейте бъдещи колеги ;). Пиша бъдещи, защото все още не съм собственик на хондата, но решението /да взема хонда/ е сигурно ;).Спрял съм се на Сивик 2006-2008 г, 8 поколение.Все още не знам обаче каква да взема-дизел или бензин? Харесва ми идеята за по малкото горене при дизела,но 1-2 л на 100 кв., не са ми проблем. Това са 5 лв /100 км., което според мен е 50 лв на 1000 км. Не знам дали си заслужава?От друга страна, като взема колата ще е на 150-200 000 кв /по километра ;)/ и ако е дизел, според това, което чета из форумите започват смените на съединител и маховици, което е хубава сума ;). Колата ще бъде карана, нормално, не съм състезател, като 3-4 п в годината ще излизам извън БГ, на почивка.Та въпроса ми е, към коя от посочените по-горе да се спра?Поздрави,

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти си си отговорил сам. Аз съм за бензина!:thumbs1:/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм почитател на бензиновите двигатели и карам въпросния 1.8 двигател и съм много доволен. Мисля че няма да съжаляваш ако го избереш. Вярно е че на дизела поддръжката му е по-скъпа и не е ясно на какъв автомобил ще попаднеш. Относно разхода може би ще спестиш повече от това което си писал, колегите с дизелови двигатели ще кажат с точност, но ако това не е проблем за теб по добре избери бензина. Съветвам те да прочетеш тази тема, мисля че ще ти е от полза : http://forums.hondab...showtopic=85856.Има и още много друга полезна информация из форума - съветвам те да прочетеш коментарите, за да добиеш една по добра идея за автомобила.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,незнам как е бензиновия мотор, но мога да споделя, че при дизела ще се изумиш от еластичността на този мотор. Относно разхода при мен е градско 6,7/100, незнам при колегите с бензини как е. Според мен потърси не спорт модификация, а executive защото тази кола има много готини екстри в по-високата модификация - ако ти го позволява бюджета. Успех с търсенето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря.

А, колата на колко км. е и имате ли някакви оплаквания. Харесва ми идеята да е пъргав двигателят, но ме плаши мисълта за бъдещи скъпи ремонти, а и според мен разликата в цената, която ще плащам за разход на гориво не е чак толкова драстична, или....?Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря.

А, колата на колко км. е и имате ли някакви оплаквания. Харесва ми идеята да е пъргав двигателят, но ме плаши мисълта за бъдещи скъпи ремонти, а и според мен разликата в цената, която ще плащам за разход на гориво не е чак толкова драстична, или....?Публикувано изображение

 

Моята в момента е на 185 и съм сменял дискове, отпред, отзад и тампони някаде отпред с нещо си там не ги разбирам много :) Надявям се да не ми се налага друго

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Благодаря.

А, колата на колко км. е и имате ли някакви оплаквания. Харесва ми идеята да е пъргав двигателят, но ме плаши мисълта за бъдещи скъпи ремонти, а и според мен разликата в цената, която ще плащам за разход на гориво не е чак толкова драстична, или....?Публикувано изображение

 

Моята в момента е на 185 и съм сменял дискове, отпред, отзад и тампони някаде отпред с нещо си там не ги разбирам много Публикувано изображение Надявям се да не ми се налага друго

 

Пожелавам ти да не сменяш нищо сериозноПубликувано изображение. А, на колко и от къде /БГ или чужбина/ я взе, или нова?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да ти кажа че бензинката е просто като оса - залепя те за седалката и не те пуска. Моя автомобил е на 49 хил. км и откакто съм я взел едиствено съм сменил маслото и филтрите и си взех нови пера за чистачките.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да ти кажа че бензинката е просто като оса - залепя те за седалката и не те пуска. Моя автомобил е на 49 хил. км и откакто съм я взел едиствено съм сменил маслото и филтрите и си взех нови пера за чистачките.

Колко ти харчи градско/извън градско?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята дава среден разход по борд компютъра 7.3 при смесен цикъл градско/извънградско 60/40.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Мога да ти кажа че бензинката е просто като оса - залепя те за седалката и не те пуска. Моя автомобил е на 49 хил. км и откакто съм я взел едиствено съм сменил маслото и филтрите и си взех нови пера за чистачките.

 

Колко ти харчи градско/извън градско?

 

 

 

 

Градско ми харчи между 7.5 и 9 в зависимост от оловния крак. Иначе извън града и под 5.7 е стигала при каране до 120. През цяла Сърбия, където ограничението е твърдо 120 , а аз карах със 100-110 най много и разхода падна до 5.5, но като карам със 140 примерно отива някъде към 6.5- 6.8.

Със сигурност бензин не връща Публикувано изображение но винаги се качвам и слизам от нея с усмивка на уста, което за мен е много важно. Желая ти така да се кефиш като си я караш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разхода е супер.Определено ще се насоча към бензинова, че колкото повече чета по форумите за проблемите на дизела /ако е вярно де/, то предпочитам да давам малко повече левове за гориво, отколкото някой ден да ми се наложи да извадя 2 000 лв., за турбо, маховици и т.н. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да попитам, тези филтри за твърди частици само при дизелите ли ги има? Чета, че има доста проблеми с тях идващи от качеството на горивото, тук у нас и наистина ли трябва да се махат? Какво е предимството на 6-та скорост?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...