Jump to content
KickFish

Honda Accord

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте момчета ! Пише жена ... Публикувано изображение Искам да купя Хонда Акорд, но се колебая между дизеловия и бензиновия вариант. В момента карам дизелова Тойота Карина /пак комби/ и тази кола ще трябва някой да я взриви за да спре да върви, но вече е стара и няма добър вид. Държа на комбито, защото ми е нужно, а и имам две деца. Често преглеждам сайтовете за нови оферти, но са голяма рядкост или по специално това на което държа. Нямам идея защо реших следващата кола да е Хонда, просто женска интуиция. Вижда ми се голяма, стабилна и "силна" кола, а какво и трябва на една жена Публикувано изображение/> т.е. гледам на колите, като на мъжете Публикувано изображение/> - трябва да ми внушават сигурност. Знам, че ще предизвикам много усмивки във вас, но ще се радвам ако ме насочите дори с конкретни обяви в нета. Това на което държа е Хонда, Акорд, комби, кожен салон по възможност бял. Голямата дилема е дизел или бензин ??? Помагайте момчета Публикувано изображение/>

Редактирано от KickFish

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не си казала коя година кола търсиш. Дизел има ровърски в Акорд 97-98, Хондовски от 2003-2005, модифициран същия от 2006-2008, после трети вариант 2009-2013. Като цяло хондовския двигател е един и същ, но първата му версия има някои кусури, оправени в следващите.Общо казано - ако не е нова (или поне на под 100к км от официален дистрибутор като Бултрако или Динамик Моторс) си вземи бензинова. В случай, че е нова (или отговаря на горното правило) - взимай дизел и се радвай на ниския разход.

Редактирано от Veseliq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв е бюджетът и до колко държиш на белия кожен салон,че най-близкото до него май е жълтият?:)Но пък имаше готина Пасат с бял кожен салон до скоро , автоматик и от последния истински модел - беше и без пари:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си казала коя година кола търсиш. Дизел има ровърски в Акорд 97-98, Хондовски от 2003-2005, модифициран същия от 2006-2008, после трети вариант 2009-2013. Като цяло хондовския двигател е един и същ, но първата му версия има някои кусури, оправени в следващите.Общо казано - ако не е нова (или поне на под 100к км от официален дистрибутор като Бултрако или Динамик Моторс) си вземи бензинова. В случай, че е нова (или отговаря на горното правило) - взимай дизел и се радвай на ниския разход.

Да, пропуснала съм да кажа, че съм се насочила към годишен диапазон 2003-2005г. Друго важно нещо е, че карам основно градско и рядко извънградско и тази голяма кола не знам какъв среден разход дава в града. Не съм много веща и се извинявам, ако звуча твърде некомпетентно, но се налага сама да вземам подобни решения и затова реших да се допитам до по-вещи по въпроса хора за което предварително благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Разхода е силно според зависи какво точно градско правиш - в кой град, в коя негова част, по кое време ;) Градски разход под 10 няма да видиш в София (ако не караш по околовръстното или само рано сутрин/късно вечер), а ако висиш в дълги задръствания, караш на кратки разстояния, ползваш постоянно климатика, ще отива нагоре от въпросните 10/100 :) Но за този годишен диапазон, не взимай дизел. Рисковете са огромни, ремонтите и консумативите скъпи - ако нямаш късмет, може да се наложиш да изсипеш още няколко хиляди в рамките на година, за да смениш всички негови слабости. Ако разхода ти тежи, сложи ХУБАВА газова уредба в добър сервиз и свиркай. Казвам го като човек, който кара дизел :)

Редактирано от Veseliq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При теб въпросът е авт.или механична ск.кутия. "Градско и рядко извън градско" - задължително автомат а от там идва и другия отговор-бензин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ме разбирай погрешно. Аз също карам дизел, но с оглед на това къде предимно, ще се ползва колата и нейните години и аз, като Veseliq давам глас за бензинов Accord.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравей,

аз също съм жена и вече една година карам бензинов Акорд 2003 автоматик комби. Нямам към момента оплаквания като се има в предвид , че пътувам почти всеки ден .За мен това си беше т.н кола -мечта! Аз съм от Велико Търново и пътувам в региона- ако нещо мога да ти помогна или искаш да видиш пиши ми. Разхода извънградско е според това кой кара-аз или съпруга ми , а градско 10,5-11 при нашите градски условия и климатик Публикувано изображение/>

Редактирано от Тодорка
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

аз също съм жена и вече една година карам бензинов Акорд 2003 автоматик комби. Нямам към момента оплаквания като се има в предвид , че пътувам почти всеки ден .За мен това си беше т.н кола -мечта! Аз съм от Велико Търново и пътувам в региона- ако нещо мога да ти помогна или искаш да видиш пиши ми. Разхода извънградско е според това кой кара-аз или съпруга ми , а градско 10,5-11 при нашите градски условия и климатик Публикувано изображение/>

 

Това е колата - Акорд Турър 2.4 автоматик ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...