Jump to content
J's Racing BB8

Сивик 5 ген Д13Б2-АГУ

Recommended Posts

Здравейте.Преди 2 дена сложих газово на Д13-ката вървеше един ден и започна да прекъсва,газовото е в гаранция но не ми остава време да отида да го оправят.Имам няколко въпроса.1-Как се отразява спортния филтър на газовото-Като количество въздух и бърка ли го ?2-Напълних бутилката(26 литра-събра 23.)минах 100 километра,светна ми червената лампичка,и като видях отзад на манометъра газта беше почти свършила,заредих пак до горе и събра само 12 литра а показваше,че почти няма.Това нормално ли е защото е още ново и не е ли малко висок разхода,карах горе долу икономично и съм я настъпал 2-3 пъти до 4-5 хиляди оброта.3-Това е най-странното-когато подавам плавно газ след 1200 оборота започва да прекъсва и не може да се изфорсира повече от 1500,но като и дам сичката газ се форсира нормално.Когато огранича въздуха с ръка този проблем се оправя до някъде,но не мога да си обясна въздуха ли и два повече или газта повече/по малко?4-Когато я запаля на газ студена прекъсва и не държи обороти гасне.Всякакви мнения ще са ми от полза :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иди там кадето са я слагали да си оправат мърлютиите а не си троши тука клавиатурата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре а каква е цената на оригиналния филтър защото на два магазина проверих и ми казаха 40лв,за това взех спортен китаиски но нещо не я бива с него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не каза сьс каква газова си ? ГАзов инжекцион или обикновенна ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На d13b2 би трябвало да е с карбуратор...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кво значение има с ква газова е :D и кореиска да е досега не съм видял направена да не работи .Филтъра е 24 лева и махни тоя китаец и газ при "маисторите" газаджии . Valio! кат си купиш бисквити 'катеричка' и кат отвориш кутията излизат ли катерички . Така и с евфтиния китаец .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.Газовата система когато ти е поставяха смукателя беше ли със спортния филтър?2.Не е нормално да ти светка лампата независимо дали е нова или не .3.Пропан бутана след като премине през изпарителя в течно състояние и излезне от него в газово състояние е желателно количеството газ да е в съотношеное въздух -гориво достатъчно да не разсеива навлизащата газ .Поради възможността и да се разрежда прекалено лесно докато е в газово състяние пропан бутана се нуждае от по малко кислород за правилнато съотношение за добро изгаряне,от колкото бензина който е течен :) 4.Проблема на липсата на плавното форисране идва или от богата смес или от бедна :) както казах съотношение гориво - въздух Както казаха колегите по-горе ще е добре да ти е центрова монтьора който ти е поставил .А и щом не държи ниски обороти докато е студена значи имаш определено проблем със смукача поне по мое мнение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1-не беше си с оригиналния който беше много мръсен и не е сменян от най-малко 2 години(така я взех колата 2 години е стояла),вървеше без проблем после започна да гасне когато изключа от скорост но рядко,после при подаване на газ оборотите падаха до 600 и се вдигаха до 800,това се случваше бързо.Сложих китайския и започна да прекъсва.2-Днес минах 50 км и още не е изгаснала първата лампичка а преди на 50 км изгасваха две от четири.И още нещо.Защо като я обърна на бензин или я паля на бензин върти 5 секунди знам че помпата е механична но някои да ми обясни какво се случва...зимата така ли ще въртя докато запали?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес както си карах изключих от скорост изгасна и тва е.. :DОтидох да я видят смениха ключа за превключване газ/бензин.До клапана не отивал ток,понастроиха я,прекъсването пак си го има но по малко,казаха да почвам...кабели,свещи глупости.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...