Jump to content
little_evil

Помощ! Сивик 8 генерация

Recommended Posts

Колеги, помагайте купих си Сивик 8 генерация и не мога да сменя езика на навигацията. А никаде не намирам инфо за това. Благодаря предварително ако някой може да помогне :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, аз може сама да си говоря в тази тема ама нищо ще си задам въпросите. Май навигацията не ми е големия проблем. Трябва да обслужа моята нова придобивка и незнам към какво да се насоча. Интересуват ме филтрите-маслен,горивен,въздушен и на купето как кои марки да се насоча? и масло също. Не искам да слагам боклуци или някакви алтернативи искам всичко да е 6 :) интересуват ме и дискове и накладки въпреки че прочетох там в една тема какво препоръчвате. Разгледах този сайт http://www.mister-auto.bg/ ( който намерих тук в форума) но цените ми се видяха много ниски. Толкова ли наистина струват тези консумативи? Благодаря за отговорите ако получа такива :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте, аз може сама да си говоря в тази тема ама нищо ще си задам въпросите. Май навигацията не ми е големия проблем. Трябва да обслужа моята нова придобивка и незнам към какво да се насоча. Интересуват ме филтрите-маслен,горивен,въздушен и на купето как кои марки да се насоча? и масло също. Не искам да слагам боклуци или някакви алтернативи искам всичко да е 6 :)/>/> интересуват ме и дискове и накладки въпреки че прочетох там в една тема какво препоръчвате. Разгледах този сайт http://www.mister-auto.bg/ ( който намерих тук в форума) но цените ми се видяха много ниски. Толкова ли наистина струват тези консумативи? Благодаря за отговорите ако получа такива :)/>/>

Моя съвет е в Юби Ко в Горубляне .Поне ще знаеш че няма да ти прецакат нещо.Юби Ко са официален сервиз на Хонда Редактирано от mаrto
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

На мнението на колегата съм в случая : ) Лошото е, че колежката е от Варна : )

Редактирано от Dragijev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За навигацията не знам, но при настройки на аудио система, с навигационна система май няма избор на език. Настройка на език има само за HFT - хендс фрий , английски, френски, испански, италиански и немски май.А относно въпроса на колежката, гаранционна ли е колата Ви?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Малкото зло от Варна, ако ти се дават излишни пари за обслужване ходи във фирмен сервиз. Там за масло и филтри ще ти вземат към 300 лева. Във фирмен сервиз съм сменял само масло на скоростна кутия - MTF, защото не се намира другадеПубликувано изображение/>. Иначе сайта който си видяла не е лош и цените са добри. Филтрите на Bosh, Mann и Kneht са добри. Като масло за този дизел ползвам Mobil 1 - 5w30 ESP formula /за ЦРВ 2.2 дизел 2008 г./ който е същия мотор като на Civic. Събира 5,9 литра. За въздушен филтър ползвам панелен на K&N. Обслужването е лесно, като например филтъра на климатика се сменя за една минута /под жабката е/.Публикувано изображение/>

Мисля, че ако не си в гаранция и ако няма някакъв сериозен технически проблем, не е необходимо да се ходи във фирмен сервиз и респективно да се плаща двойна цена. Все пак всеки си решава сам. Успех новата придобивка.Публикувано изображение/>

За спирачки - Ate, TRW, Brembo все са добри, ако ходиш на състезание търси от скъпите EBC или Otto Zimmermann.Публикувано изображение

Редактирано от wasp

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@little_evil , ако все още се чудиш къде, във Варна има сервиз, който обслужват доста 8-ци (вкл.и моята) и човека е много кадърен, действа бързо и цените не са като в Карада. Свържи се с MIYAMOTO от форума, той е човека!

 

И безаварийна както се казва Публикувано изображение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Честито и welcome to the club Публикувано изображение

първо за навигацията... езика се сменя от настройките... когато на дисплея пише да въведеш целта, натискаш колелцето надясно и ти се появява първия прозорец с настройки... сила на звука, сила на светене, констраст итн.... тогава натискаш колелцето още един път и влизаш във второто меню за настройки... оттам въртиш докато не стигнеш до език... влизаш и сменяш Публикувано изображение

 

а на какъв език е в момента?

 

за обслужването бих ти препоръчал официалния сервиз и оригинални части. така правя аз и съм много доволен. цените са далеч под 300лв... може да ги видиш на www.honda-varna.com... имат два вида масло... мобил и хонда.. аз карам с мобил от първата смяна, но моята е бензинова...

 

За "нормалните" шофьори едно от осоновните предимства на филтъра на K&N, който колегата по-горе предложи е, че може да се измива и така си спестяваш годишните разходи(другите "предимства може да чекнеш в нета)... недостатъкът обаче е че струва повече от оригиналния и че във Варна е толкова прашно, че това измиване до 2-3 години няма вече да е толкова ефектно и ще трябва нов филтър... а двигателя е хубаво да се пази.

 

за спирачките също бих препоръчал мистър ауто, тъй като там има TRW, а това е марката от която са оригиналните... цената обаче е 3пъти по-ниска, ако си ги вземеш "не" от Хонда. не бих те посъветвал да слагаш Zimmermann, въпреки че изглеждат много добре, защото тестовете им не показват никак добри резултати!

 

няма никакъв проблем да си занасеш и сама частите в сервиза, но поне за обслужването мисля, че най-добрия вариант е да ги вземеш от тях.

 

хубаво е да си направиш и компютърна диагностика - 30 лв.

 

хубаво е и стенд да минеш, за да ти измерят осите, но това може и навсякъде, защото се прави от компютър, а и при тях май вече не може.

 

единственият недостатък е че офиса е в Чайка, а сервиза на пътя за Кичево... малко време се губи, но пък горе е много приятно и масторите са големи веселяци...

 

плюса на официалния сервиз е, че ти удрят печат в сервизната книжка(ако имаш такава) и после при препродажба може да заложиш на това... освен това там би трябвало да имат и най-ясна представа кое как се сменя, защото работят по сервизното ръководство на Хонда, а не са самоуки(за мен това е от значение, защото съм се нагледал на "майстори")

 

надявам се да съм бил изчерпателен Публикувано изображение

 

успех!

Редактирано от griefman

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, вие ме заринахте с инфо и сега трябжа да асимилирам информацията все пак съм руса и това не е лесно. Ще се опитам да отговоря на всички. Да от Варна съм и горубляне ми е маааалко далечко :) За дигностиката сега съм я оставила да и направят видях резултатите само за двигателя за сега и няма грешки което е най-важното сега ще видим другите неща. Не е гаранционна колата 2007 година е от Италия ( съответно всичко е на италиански). Не мисля да ходя в сервиза на хонда защото смятам че е нерентабилно да се дават толкова пари. Мисля че има и други добри майстори които ще се справят за това попитах къде. За маслото аз до сега на старата ми кола съм ползвала само Мобил въпреки че колата ми беше мноого стара но държа на добрите консумативи. Сменям един път.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и welcome to the club Публикувано изображение

първо за навигацията... езика се сменя от настройките... когато на дисплея пише да въведеш целта, натискаш колелцето надясно и ти се появява първия прозорец с настройки... сила на звука, сила на светене, констраст итн.... тогава натискаш колелцето още един път и влизаш във второто меню за настройки... оттам въртиш докато не стигнеш до език... влизаш и сменяш Публикувано изображение

 

а на какъв език е в момента?

 

за обслужването бих ти препоръчал официалния сервиз и оригинални части. така правя аз и съм много доволен. цените са далеч под 300лв... може да ги видиш на www.honda-varna.com... имат два вида масло... мобил и хонда.. аз карам с мобил от първата смяна, но моята е бензинова...

 

 

ееее Мерси стана с промяната на езика сега остава само да кача карти за България :))) Благодаря много пак :)

 

 

 

За "нормалните" шофьори едно от осоновните предимства на филтъра на K&N, който колегата по-горе предложи е, че може да се измива и така си спестяваш годишните разходи(другите "предимства може да чекнеш в нета)... недостатъкът обаче е че струва повече от оригиналния и че във Варна е толкова прашно, че това измиване до 2-3 години няма вече да е толкова ефектно и ще трябва нов филтър... а двигателя е хубаво да се пази.

 

за спирачките също бих препоръчал мистър ауто, тъй като там има TRW, а това е марката от която са оригиналните... цената обаче е 3пъти по-ниска, ако си ги вземеш "не" от Хонда. не бих те посъветвал да слагаш Zimmermann, въпреки че изглеждат много добре, защото тестовете им не показват никак добри резултати!

 

няма никакъв проблем да си занасеш и сама частите в сервиза, но поне за обслужването мисля, че най-добрия вариант е да ги вземеш от тях.

 

хубаво е да си направиш и компютърна диагностика - 30 лв.

 

хубаво е и стенд да минеш, за да ти измерят осите, но това може и навсякъде, защото се прави от компютър, а и при тях май вече не може.

 

единственият недостатък е че офиса е в Чайка, а сервиза на пътя за Кичево... малко време се губи, но пък горе е много приятно и масторите са големи веселяци...

 

плюса на официалния сервиз е, че ти удрят печат в сервизната книжка(ако имаш такава) и после при препродажба може да заложиш на това... освен това там би трябвало да имат и най-ясна представа кое как се сменя, защото работят по сервизното ръководство на Хонда, а не са самоуки(за мен това е от значение, защото съм се нагледал на "майстори")

 

надявам се да съм бил изчерпателен Публикувано изображение

 

успех!

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За спирачките задължително АТЕ, че ако се направи компромис за цената после те боли глава от скърцане и други неприятни ситуации....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Честито и welcome to the club Публикувано изображение

първо за навигацията... езика се сменя от настройките... когато на дисплея пише да въведеш целта, натискаш колелцето надясно и ти се появява първия прозорец с настройки... сила на звука, сила на светене, констраст итн.... тогава натискаш колелцето още един път и влизаш във второто меню за настройки... оттам въртиш докато не стигнеш до език... влизаш и сменяш Публикувано изображение

 

а на какъв език е в момента?

 

за обслужването бих ти препоръчал официалния сервиз и оригинални части. така правя аз и съм много доволен. цените са далеч под 300лв... може да ги видиш на www.honda-varna.com... имат два вида масло... мобил и хонда.. аз карам с мобил от първата смяна, но моята е бензинова...

 

 

ееее Мерси стана с промяната на езика сега остава само да кача карти за България Публикувано изображение)) Благодаря много пак Публикувано изображение

 

 

 

За "нормалните" шофьори едно от осоновните предимства на филтъра на K&N, който колегата по-горе предложи е, че може да се измива и така си спестяваш годишните разходи(другите "предимства може да чекнеш в нета)... недостатъкът обаче е че струва повече от оригиналния и че във Варна е толкова прашно, че това измиване до 2-3 години няма вече да е толкова ефектно и ще трябва нов филтър... а двигателя е хубаво да се пази.

 

за спирачките също бих препоръчал мистър ауто, тъй като там има TRW, а това е марката от която са оригиналните... цената обаче е 3пъти по-ниска, ако си ги вземеш "не" от Хонда. не бих те посъветвал да слагаш Zimmermann, въпреки че изглеждат много добре, защото тестовете им не показват никак добри резултати!

 

няма никакъв проблем да си занасеш и сама частите в сервиза, но поне за обслужването мисля, че най-добрия вариант е да ги вземеш от тях.

 

хубаво е да си направиш и компютърна диагностика - 30 лв.

 

хубаво е и стенд да минеш, за да ти измерят осите, но това може и навсякъде, защото се прави от компютър, а и при тях май вече не може.

 

единственият недостатък е че офиса е в Чайка, а сервиза на пътя за Кичево... малко време се губи, но пък горе е много приятно и масторите са големи веселяци...

 

плюса на официалния сервиз е, че ти удрят печат в сервизната книжка(ако имаш такава) и после при препродажба може да заложиш на това... освен това там би трябвало да имат и най-ясна представа кое как се сменя, защото работят по сервизното ръководство на Хонда, а не са самоуки(за мен това е от значение, защото съм се нагледал на "майстори")

 

надявам се да съм бил изчерпателен Публикувано изображение

 

успех!

 

това с езика на навигацията се получи :) Благодаря много. :) Но сега имам други проблеми и направо не ми се говори :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бих искал да се коригирам от по-горе... цената на обслужването в Карада Варна за дизели е наистина 309.10 лв. както колегата wasp написа... с голямо учудване видях, че разликата с бензина е почти двойна (161 лв.) радвам се че инфото за навигацията е помогнало... успех с разрешаването на проблемите.. от каквото и естество да са ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...