Jump to content
mutii

Проблем с Civic 5 генерация

Recommended Posts

Така разгледах форума, но не видях точно моя проблем, та да обясня. Купих колата преди 4 дена, и разбира се след 1 ден се появи проблем. Тази прочута жълта лампа, която светва при даване на контакт и угасва, при мен след палене след около 10 секунди светва отново, в съвкупност с ниски обороти, но като я карам няма проблем, когато дам на свободна и колата почти угасва, при форсиране на място от ауспуха излиза доста черен дим. Смених свещите и горивния филтър и за момент се оправи. На другия си я карах и нямаше проблем, но вечерта .... същия филм... Ако може някой да помогне :unsure:/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен имаше подобни симптоми когато имах катализатор и той се беше задръстил. Другия вариант може да е от стъпковото моторче. Не може да ти задържи ниски обороти по това което съдя, нещо с празния ход. Почисти с и EACV-то, което регулира празния ход.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днеска като тръгвах за работа рано сутринта пак ми направи същия номер. На обяд я запалих отново да проверя как е и се беше оправило. Явно го прави когато си поиска .... А това EACV не знам какво е :D Може да ви звучи смешно, но си нямам и на идея какво е :D Ще ми трябва малък урок за тази кола :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

EACV - Electronic Air Control ValveИли на прост български, това моторче коригира оборотите на празния ход.А как да го почистиш можеш да видиш тук -> http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=56586&st=0&p=1057184291&hl=eacv&fromsearch=1entry1057184291Пробвай да го почистиш и пиши да видим, помогнах ли

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз колега ще те посъветвам и ако още ти светия тая жълта лампа пробвай да разчетеш коя грешка ти дава. Ако незнаеш как става потърси из форума и ако имаш въпроси мога да се опитам да ти бъда полезен на лични!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сивик 5 ген. но кой мотор ;) ? ЕАЦВ-то при Д15Б2 и д15з1 е на различни места..... Прочети коя грешка вади ЕЦУ-то.Под жабката имаш две букси,едната с три пина,другата с два.Замасяваш(даваш на късо)тази с двата,и гледаш "чека"(жълтата лампа).Дългите премигвания са 10,късите 1.Списъка от грешките ги имаше из форума..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От оня ден не ми е правила проблем. Ще ги направя тия неща, но просто нямам време за нищо, не мога да отделя 1 час за тази кола. Другата седмица сигурно ще ги направя тия работи. А и сега не я карам много много. Благодаря за помощта. Ще пиша какво е станало. Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От оня ден не ми е правила проблем. Ще ги направя тия неща, но просто нямам време за нищо, не мога да отделя 1 час за тази кола. Другата седмица сигурно ще ги направя тия работи. А и сега не я карам много много. Благодаря за помощта. Ще пиша какво е станало. Поздрави

А и двигателя е Д15Б2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...