Jump to content
Sign in to follow this  
Савка

Шум който ме притеснява. Stream - 1,7.

Recommended Posts

Здравейте колеги!!!Нов съм във форума. От един месец карам Honda Stream, 2001 г., 1,7, Механична скоростна кутия. Харесвам я много. Но...........Още в първата седмица забелязах едно виене - бучене - шум /дори не знам как да го нарека/, отпред. Почва след 15-20 км. каране. Купих я със зимните гуми и си мислех че със смяна на летни, проблема ще изчезне, обаче остана и с летните. Най-напред го чух само когато мина 40 км/ч до 70 км/ч. Вчера обаче се появи и на 20 км/ч и на 30км/ч. Изчезва с натискането на спирачката и завиване ляво-дясно. Всичко това става когато колата вече набрала инерция. И в предавка и в свободна. Иначе колата си е супер. Нищо няма да ме накара да съжалявам и да се откажа от Honda. Моля кой с каквото разполага. Дайте акъл.....Благодаря предварително!!!Лек ден от мен!!!P.S. Извинявам се ако повтарям темата, но търсих и не намерих тема с такова виене....

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 Хонди имам и на 2-те има подобен шум.Отначало се притеснявах за лагерите, ходих по сервизи и за 2-те , там ме успокоиха и така си карам и до ден днешен.На 6-тата съм минал 150K, на седмата към 50К в такова състояние. Не се е влошило за този пробег.Имало е случай след зимни->нови летни гуми поизчезне и после айде пак.Все си мисля, че някак гуми + лагери го правят, но засега се доверявам на хората от сервиза, че не са за смяна лагерите, иначе отдавна да съм ги сменил. Мини през опитен сервиз за мнение да си спокоен.

Edited by Ивайло Петков

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 Хонди имам и на 2-те има подобен шум.Отначало се притеснявах за лагерите, ходих по сервизи и за 2-те , там ме успокоиха и така си карам и до ден днешен.На 6-тата съм минал 150K, на седмата към 50К в такова състояние. Не се е влошило за този пробег.Имало е случай след зимни->нови летни гуми поизчезне и после айде пак.Все си мисля, че някак гуми + лагери го правят, но засега се доверявам на хората от сервиза, че не са за смяна лагерите, иначе отдавна да съм ги сменил. Мини през опитен сервиз за мнение да си спокоен.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Благодаря много за бързия отговор!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Да не би да ти свършват накладките. То тогава е по скоро скрибуцане.Ако е лагер би трябвало да има значение колата когато я напъваш на ляво или надясно. т.е караш с 70 км/час примерно и завиваш по рязко в една от двете посоки. Ако се усилва или намалява по-вероятно е да е лагер...поне така беше на реното ми :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

здравейте всички. реших си проблема със " виенето" без да искам... на 81000 км. смених ангренажния ремък. сега сме на 91000. от тогава не съм чул "грам" виене. направими впечатление ,че стария ремък беше в доста добро състояние- нито пукнатини,нито нищо,но беше като че ли по- твърд от новия...дали това беше причината??? дали има мнения по въпроса? бих се радвал да ги почета.... благодаря. иначе хондата няма грешка.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:P/> Интересната работа е изчезването на шума при натискане на спирачка и завиване ляво-дясно?Силно невероятно е да е ангренажния ремък, но както кажеш, щом го няма - няма го! :)/>

Edited by d1ma

Share this post


Link to post
Share on other sites

...наистина невероятно при мен не изчезна след смяна на ремъка :D .Понякога си вие понякога не,но вече съм минал над 30 000км. не се влошава и увеличава засега :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Според мен е било от ролката на ремъка. Щом при смяната на ремъка е изчезнало виенето би следвало да е от ролката на ангренажа, тъй като тя се сменя с водната помпа ;).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

  • Upcoming Events

    No upcoming events found
×
×
  • Create New...