Jump to content
Савка

Шум който ме притеснява. Stream - 1,7.

Recommended Posts

Здравейте колеги!!!Нов съм във форума. От един месец карам Honda Stream, 2001 г., 1,7, Механична скоростна кутия. Харесвам я много. Но...........Още в първата седмица забелязах едно виене - бучене - шум /дори не знам как да го нарека/, отпред. Почва след 15-20 км. каране. Купих я със зимните гуми и си мислех че със смяна на летни, проблема ще изчезне, обаче остана и с летните. Най-напред го чух само когато мина 40 км/ч до 70 км/ч. Вчера обаче се появи и на 20 км/ч и на 30км/ч. Изчезва с натискането на спирачката и завиване ляво-дясно. Всичко това става когато колата вече набрала инерция. И в предавка и в свободна. Иначе колата си е супер. Нищо няма да ме накара да съжалявам и да се откажа от Honda. Моля кой с каквото разполага. Дайте акъл.....Благодаря предварително!!!Лек ден от мен!!!P.S. Извинявам се ако повтарям темата, но търсих и не намерих тема с такова виене....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

2 Хонди имам и на 2-те има подобен шум.Отначало се притеснявах за лагерите, ходих по сервизи и за 2-те , там ме успокоиха и така си карам и до ден днешен.На 6-тата съм минал 150K, на седмата към 50К в такова състояние. Не се е влошило за този пробег.Имало е случай след зимни->нови летни гуми поизчезне и после айде пак.Все си мисля, че някак гуми + лагери го правят, но засега се доверявам на хората от сервиза, че не са за смяна лагерите, иначе отдавна да съм ги сменил. Мини през опитен сервиз за мнение да си спокоен.

Редактирано от Ивайло Петков

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 Хонди имам и на 2-те има подобен шум.Отначало се притеснявах за лагерите, ходих по сервизи и за 2-те , там ме успокоиха и така си карам и до ден днешен.На 6-тата съм минал 150K, на седмата към 50К в такова състояние. Не се е влошило за този пробег.Имало е случай след зимни->нови летни гуми поизчезне и после айде пак.Все си мисля, че някак гуми + лагери го правят, но засега се доверявам на хората от сервиза, че не са за смяна лагерите, иначе отдавна да съм ги сменил. Мини през опитен сервиз за мнение да си спокоен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много за бързия отговор!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не би да ти свършват накладките. То тогава е по скоро скрибуцане.Ако е лагер би трябвало да има значение колата когато я напъваш на ляво или надясно. т.е караш с 70 км/час примерно и завиваш по рязко в една от двете посоки. Ако се усилва или намалява по-вероятно е да е лагер...поне така беше на реното ми :-)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте всички. реших си проблема със " виенето" без да искам... на 81000 км. смених ангренажния ремък. сега сме на 91000. от тогава не съм чул "грам" виене. направими впечатление ,че стария ремък беше в доста добро състояние- нито пукнатини,нито нищо,но беше като че ли по- твърд от новия...дали това беше причината??? дали има мнения по въпроса? бих се радвал да ги почета.... благодаря. иначе хондата няма грешка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:P/> Интересната работа е изчезването на шума при натискане на спирачка и завиване ляво-дясно?Силно невероятно е да е ангренажния ремък, но както кажеш, щом го няма - няма го! :)/>

Редактирано от d1ma

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...наистина невероятно при мен не изчезна след смяна на ремъка :D .Понякога си вие понякога не,но вече съм минал над 30 000км. не се влошава и увеличава засега :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е било от ролката на ремъка. Щом при смяната на ремъка е изчезнало виенето би следвало да е от ролката на ангренажа, тъй като тя се сменя с водната помпа ;).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...