Jump to content
J's Racing BB8

D13B2-Не отчита нивото на бензина.

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте.Не ми отчита правилно бензина.Значи филма е такъв,смених таблото-същата работа не беше от това,изкарах поплавъка движи се перфектно отчита нормално като го мърдам на ръка,стрелката отива до горе и до долу НО сложа ли го в резервоара стрелката се дига на 5мм над червеното,и остава там.Когато го извадя поплавъка е мокър.Три пъти вече ми свършва бензина за това съм сигурен,че няма бензин поплавъка работи таблото също сложа ли го не иска да слезе стрелката по на долу не е чувствителна даже не мърда като и налея за 10-20 лева.В началото слизаше почти до червеното но по надолу не иска.Стигам до извода,че или закача някаде или пръчката и целия поплавък е крив...? :dry:/> Интересното е,че наистина поплавъка е мокър като го изкарам и уж показва,че има ама се ме оставя някаде...Не мога да я засега даже колко гори карам на магия по километри.

Редактирано от Valio!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги помагайте....Докато си карам стрелката се вдига почти до половината и бензина свършва(днес..отново..)сипвам и 8 литра и стрелката пада на 3-4мм над червената чертичка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери още веднъж с табло, което със сигурност работи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А датчика проверил ли си го дали работи?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поплавъка ти прави проблеми , извади го и бавно го движи ще си покаже .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не е от таблото.Когато извадя поплавъка и го раздвижа на ръка отчита нормално навсякаде по скалата стига до долу и до горе но сложа ли го застава на едно положение и не мърда по надолу.Когато купих колата стигаше почти до червеното но сега не слиза до там a бензина свършва.Стана ми интересно помпата от къде точно засмуква бензина в резервоара?Да не би да засмуква прекалено горе и наистина да си имам толкова бензин колкото показва?А къде е този датчик?

Редактирано от Valio!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Буксата на безиновата помпа отгоре ти е датчик за ниво на бензина

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде е тая букса на механичната бензинова помпа при този мотор? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде е тая букса на механичната бензинова помпа при този мотор? :)/>

колеги а някои да си е помослил за спукан поплвък и да се е напалнил с гориво и да стои като водарасли на дъно като извадиш поплавъка го разклати да видиш дали има бензин в него щом наливаш а не отчита според мен е тва пални се с бензин и става по тежък и не мърда

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е пукнат отчита си нагоре но не слиза надолу когато е сложен в резервоара.Смених поплавъка и се оправи,взех от 6ген съвместими са ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оправи се ама друг път :angry: Стрелката слиза малко над червеното и точно там колата изгасва....Поплавъка отчита правилно когато го изкарам и го движа на ръка но в резервоара отчита до едно положение не е чувствителен както трябва да бъде.Някакви идеи?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...