Jump to content
Izverg

Странно поведение на пътя

Recommended Posts

Колеги закупих сивик 5-та купе преди месец и човека от, когото го купих беше сменил кормилната рейка без да сменя накрайниците външните. Има луфт във волана лек. След като ги смених и отидох на регулаж от сервиза ми казаха, че трябва да сменя няколко тампона, на стаб. щанга и предните тампони на долните носачи, както и шарнира на горния ляв носач. Направихме регулажа на предницата въпреки това. Забелязах, че дясната ми гума свири като карам напред, и че много се накланя, когато завивам. Но по фрапиращото е, че когато карам на прав участък и леко завия колата е доста нестабилна и все едно нямам добро сцепление. Над 80км/ч направо е нестабилна, все едно карам във колувоз от тия който правят тировете по пътищата, ако завия и ще ме прати в мантинелата...Въпроса ми е следния, да не би да не са ми направили регулажа както трябва и това, че се накланя така, може ли да е от стаб. щанга. Как мога да оправя луфта във волана?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свиренето на гумите си е от лош реглаж на предницата(сходимост). Но казваш,че имаш и луфт във волана,а той може да се дължи на износено каре кормилен прът рейка или накрайници

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не уточних, че гума е зимна, и когато са напомпани по малко на 2.0 атмосфери свири повече от 2.2. Най вероятно ще трябва да сменя и вътрешните кормилни накрайници. Как да проверя с точност от тях ли е? Да гледам за луфт или ?

Редактирано от Izverg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не уточних, че гума е зимна, и когато са напомпани по малко на 2.0 атмосфери свири повече от 2.2. Най вероятно ще трябва да сменя и вътрешните кормилни накрайници. Как да проверя с точност от тях ли е? Да гледам за луфт или ?

Зимните гуми през лятото свирят, опичат се и повече не стават за зимата. Ако не си ги отписал - сменяй веднага.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако всичко е наред по предницата и с галоши да караш няма да свирят , смени си стендаджията ;)/>

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забелязах, че дясната ми гума свири като карам напред, и че много се накланя, когато завивам. Но по фрапиращото е, че когато карам на прав участък и леко завия колата е доста нестабилна и все едно нямам добро сцепление. Над 80км/ч направо е нестабилна, все едно карам във колувоз от тия който правят тировете по пътищата, ако завия и ще ме прати в мантинелата...

За дясната гума, дето казваш, че повече се накланя, провери и и на нея шарнирите и тампоните на ночачите и ако трябва ги смени .. Вътрешните накрайници се проверяват за луфт, пак с въртене на волана, ще ти трябва и помощник ...Виж и амортисьорите дали са добре, а също така тази кола има и задница, :D проверете и там нещата, защото при скъсани задни тампони примерно, може предницата да ти е бетон, но колата става неустойчива ..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...