Jump to content
shadow-honda

Проблеми и решения на SRS системите

Recommended Posts

Та колеги помагайте въпроса ми е може ли да се инсталира волан с ербег на пета генерация (д13б2 хетч 94г.) и ако да какво ми трябва.Освен волан окабеляване и srs компютър друго необходимо ли е търсих много из нета и нищо конкретно не открих. Някои говорят че трябвали някакви сензори който отчитали когато се осъществи сблъсък ,има ли такива в пета ген. или не, че и този въпрос много митичен и спорен?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да стане без датчици, колега. На какъв принцип мислиш разбира кога да отвори еърбега?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз ще сменям еър беците и централата та точно и аз се чудех дали трябва да сменя тези датчици и къде са те по точно,защото разглобих цялата кола и не ги видях.А УЖ били някъде до предните рогове...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към колегата soichiroo -намерих къде стоят датчиците от вътрешната стана на пода долу под мокета са.Левия е зад мястото където е почиващия педал има протектор с три видии който като го махнеш и отдолу е сензора виж в ръководството страница 23-297 там е описано.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е малко застояла,но да не отварям нова ще изтупаме прахта на старото.Та за датчика не съм го търсил още тъй като търся все още компютър,но благодаря колега.За сега имам перфектен уж волан с еърбег и почти договорено цяло табло с еърбег и ми остава компютъра на SRS.Но къде се намира той някой има ли си на идея ? Иде реч за Сивик пета генерация купе.

Редактирано от Soichiroo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой ли не знае къде се намира компютъра на SRS на пета генерация Сивик ? Проверих зад голямото барче в средата което е под самото табло,но нищо не намерих.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попринцип компютърът се намира точно зад барчето в една черна пластмасова кутийка и е захванат за пода на колата.(Аз съм с 5-та купе).Сензорите се намират в пода при краката на пътника и шофьора,както е споменал колегата по-горе. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Компа почти винаги е по средата пред скоростния лост...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги новата година продължавам да го издирвам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно питане отново.Дали има вероятност когато сменя компютъра и двата еърбега /без датчиците/да се отворят отново еърбеците щом закача акумулатора след целия реплейс...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде де колеги никой ли не се е занимавал с тази хамалогия да каже две приказки по въпроса,че им се чудя да не скапя работата с тези датчици.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Компютъра беше точно зад барчето ,навътре под таблото се пада чак.Смених го него и двата еърбега закачих акумулатора и лампата SRS изгасна без да има каквито и да било проблеми.Това всичко без да сменям датчиците.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...