Jump to content
jikencio

ECU - горивна смес

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Колеги,Имам едно питане. Тук ми казват, че когато колата има газова уредба, компютъра на колата може да направи по-бедна сместа на бензин, ако примерно колата е настроена да е бедна на газ. Това вярно ли еспоред вас? Това би трябвало да значи, че е възможно да е по-слаба като се кара на бензин от нормалното. Става въпрос за б18ка.Мерси

Редактирано от jikencio

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш в предвид, колата да я настроят да е по-бедничка на газ (с газов инжекцион предполагам), то в такъв случай няма как да променят стойностите на бензиновото впръскване. За да ти я обеднят трябва да ти се разрови някой в компютъра на колата. Ако б18-ката е със стоковия си компютър няма от какво да се притесняваш, нито ще обеднее на бензин нито ще върви по-малко от преди на бензин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много колега. Просто ми се струва, че нещо пак не върви. Оня ден я чаках много време да направи 200 и дори като ги направи почна да заглъхва. Може би се получи от това, че имаше 2 3 литра бензин в нея и явно нещо е смукнала въздух - друго обяснение нямам.Иначе е със стоковия комп. Ще заредя повече бензин тези дни и ще тествам пак. Весели прязници :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В дълбоката резерва с 2-3л гориво в резервоара и даваш газ :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не трябваше, но една мазда 6 ме издразни и трябваше да я наказвам... И я наказах де, въпреки че беше някаква с 2 цафки отзад но незнам с какъв мотор е била:) Да не отклонявам темата, че това е за друг раздел :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като допълнение към темата исках да споделя нещо, което може и да го знаете, но ако не го може да е полезно. От известно време хондата на бензин трудно палеше, т.е. Веднага палеше но после гаснеше ако не и подам газ. Консултирайки се с разни газаджии, действително се оказа, че има връзка между газовите смеси и бензиновите. Бях я намалил много на газ, което не трябваше да го правя чрез въртене на изпарителя и я карах постоянно на икономичен режим. Незнам дали беше свалила разхода но след 7000 оборота много трудно и ставаше. Та си развих газовата, както си беше преди, покарах я няколко дни и сега на бензин започна да си пали безпроблемно. Преди това чистих iacv уж се беше оправила, но реално съм си внушил и не беше...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В дълбоката резерва с 2-3л гориво в резервоара и даваш газ :lol:/>

2-3 литра? плюс центробежни сили...Мислиш ли, че в горивопроводите имаш гориво във вид на течност? Знаеш ли колко гориво е нужно само да ти покрие дъното на резервоара? Ако ти се купуват части докато експериментираш продължавай така :):offtopic: Редактирано от pamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече си я карам само с много бензин :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...