Jump to content
hrischy

Конфискувана кола!

Recommended Posts

Колеги помагайте!!! Преди няколко години ми конфискуваха колата! Сега прокуратурата реши да спре наказателното производство ( т.е. колата е свободна ). Интересува ме някой сблъсквал ли се е с такъв случай и дали знае каква е процедурата по връщане на автомобила! Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм се сблъсквал лично аз, но един от добрите ми приятели, мина по този път- конфискувана кола заради номера на купето.Та отам и информацията от преди няколко години,която е достоверна и предполагам ситуацията не се е променила:Трудното при теб е минало, сега остава да намериш някой прокурор,който да напише решение и да ти върне колата /смятай, че това става с леко изказване на благодарско от твоя страна/!Това е което трябва да направиш, въпреки че несподеляш много подробности за твоя случай.Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подавате жалба до наблюдаващия прокурор. Той има 1 месец да се произнесе. Ако не се произнесе или получите негативен отговор, то можете да подадете жалба до съда, който има 3 дни да се произнесе окончателно!Разбира се ,държавата отговаря за причинените Ви вреди, дали те ще са материални(липсват вещи от колата, щети по самата кола) или нематериални(стреса, който сте приживели, също така до какво води липсата на автомобил във вашето семейство) - с няколко думи казано проблеми, които са Ви нанесли държавните служители. Естествено ако се стигне до съд или до искане на обезщетение е несериозно да получите адекватен отговор в автомобилен форум. Консултирайте се с адвокат.

Редактирано от PIKap
  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Молба се подава до прокурора не жалба

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

[Дано не е нещо сериозно...

Редактирано от junker

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом казвате, че колата е свободна, вероятно прокурора ВЕЧЕ е издал постановление за да бъде върната колата на собственика и. С това това постановление в РПУ- то, където се съхранява. /Предполагам не е в следствие някакво/. Колега търси си протокол за техническо състояние. Вероятно вече имаш такъв, когато са ти я иззели- трябва да е описано техническото състояние. За да избегнеш разправии със щетите...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...