Jump to content
kiki boy

Jazz 2003 1.4 Автомат 7 speed

Recommended Posts

Здравейте От около година притежавам този автомобил и досега не съм имал проблем до преди около седмица.При потегляне се получава едно притрисване. При оглед видях един от тампоните на двигателя скъсан.Днес след смяна на въпросния тампон проблема си остана.Видимо всичко изглежда здраво.Може ли някой да ме упъти към какво да се насоча.P.Sколата е на 107к и не съм сменял маслото в кутията.(възможно ли да е там проблема?)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задължително сменяй маслото ако не си го правил досега! Доколкото знам си с cvt трансмисия и би трябвало да си вземеш оригинално масло от хонда atf-z1, но ги питай пак да не те излъжа. Накарай човека който ти го продава ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да провери на компютъра кое е маслото за теб. И на мен ми тресеше и след смяна се оправи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес го смених само че не сложих atf-z1 а някакъв аналог (не е по евтин 28лв литъра )но няма подобрение Публикувано изображение

Ще търся явно такова

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кабели,свещи,бобина.Не е задължително да ти тресе от кутията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че всичко е ок.Свещите сега ги смених :(/>

Редактирано от MIYAMOTO
Цитати

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къв ATF-Z1 кви 5 лева???Кутията ти е CVT и малсото си е специално за нея,но проблема ти не е в него.Кутията ти е за ремонт,най-добре се обърни към Омбре,доста ги поназнайва ;)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моето HRV е CVT кутия но в менюъла, в сервизната книжка, на капачката и по доста чужди форуми пишат, че маслото трябва да е ATF.... Защото /това го четох някъде/ когато се произвеждат CVT кутийте за хрв и джазз/фит CVT масло изобщо не е съществувало.Не казвам че не става. Не съм пробвал. Въпреки че за малко да го направя.Към колегата. Брат преди да правиш каквото и да е било си сложи оригинално масло. Тези скоростни кутии са много претенциозни!

Редактирано от MIYAMOTO
Не цитирай предходно мнение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Масло за ЦВТ си има от доста доста време и няма нищо общо с АТФ-а.Въобще защо сравнявате ЦВТ-то с автоматична кутия,като нямат нищо общо???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нищо не сравнявам! Просто казвам какво ми пише по колата. Когато бях в Бултрако да си купувам маслото и на майстора му беше чудно, че на програмата му пише ATF-Z1. Пак казвам и CVT може и да става - не съм го пробвал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И те така колко масла още ще смените до като разберете,че проблема е вътре в кутията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери ли кое ти е маслото за джаза? Какво и наля?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано не е нещо по сериозно от съединителя за тръгването

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стартов съединител. Смяна или ремонт.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега е с ATF -Z1 ,преди това на онил бях сложил декстрон 3 който излиза по каталог.

Омбре можеш ли да ми дадеш ориентеровъчна цена за ремонт и нов да се подготвя Публикувано изображение и психически и финансово.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...