Jump to content
djvsk

въпрос за засилване на D15

Recommended Posts

Здравейте колеги искам да попитам по знаещите понеже чувам ралични мнения и препораки и се надявам тук да намеря правилното :) карам Civic Coupe двигатела ми е d15b7. Та въпроса ми е: имам желание да сложа V-TEC глава говоря за D16Z6 и въпроса ми е освен глава и делко друго което трябва да се смени със сигурност, понеже един ми казва за всмукател и комп друг ми казва ,че не трябва че става само с чип :) скорастната мие С20 и знам ,че става:) Търсих подобна тема ама не намерих :( да добавя имам желание да сложа изпускател 4-2-1 , предполагам ,че ако имам достатъчно финанси за всичко бих сложил и бутала от D13. Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Самата ти кола е тежка за д-серия, много лев трябва да хвърлиш за да я засилиш с тоя мотор. На първо време сложи един чип и генерация ще си доволен и си я таркаляи така докато сложиш Б-серия ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно време заради отговор от сорта се захванах с карбове и колите са ми само карбове .

Най лесно се вдига мощността,като продадеш колата и си вземеш пълна инжекция..... :)

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега делкото не трябва да го сменяш. Всмукателя става и твоя но d16z6 е по-добър. Компютъра може да се смени, но може и твоя да се доработи за да управлява втек :) общо взето само втек глава ти трябва и някой да ти направи компютъра (Да го чипоса и да добави елементите за управление на втек)

  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите :) ако има нещо с което може да се сблъскам като проблем ще се радвам да споделите :) а до колкото за Б серия ако има такова сърце в коша мисля ,че е ясно какво ще последва по него :) само където ще трябва да тегля младоженски заем :D поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на блока имаш тапа която запушва маслена магистрала на витека,трябва да я махнеш иначе си без V TEC :D

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с тапата само сме го чували или ще обясним на човека как седят нещата с тапата по подробно.Къде се намира? Как се демонтира и тнк.

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тапата се намира м/у втори и трети цилиндър и представлява една тапа с малка дупка посредата. Маха се много лесно като навиеш една рапидка в нея и я издърпаш :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...