Jump to content
HONDA B16A2

Вода в багажника на 5та седан!

Recommended Posts

Кокато вали,на другия ден в багажника всичко е вир вода.Някакви идеи от къде може да е теча, а и друго от миене на автомивката няма и капка,може би защото е за по-кратко време. Ако някой има идея ,или му се е случвало и има решение ,да пише ще съм благодарен много! Иде и топло време ще поникнат гъби вътре както е черна!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имах подобен проблем. При мен се окзва, че понеже нямам уплътнения на стоповете. Стича се на едно място при калниците и после тръгва към багажника.Провери си уплътненията на багацника също.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уплътнението на багажника е здраво.Освен от стоповете както казваш,на тях имам тия черните си уплътнения ,но там където казваш покрай стоповете.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мене на 6-така се оказа от удушниците на купето който са зад задната броня. Не знам дали на 5-цата са там но ако са там, това ти е проблема. Аз го реших като махнах заводските уплътнения и намазах добре със Сика

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ето ти тази тема дано да ти е от отполза Публикувано изображениеhttp://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=26440&st=0

 

Колега, обърни внимание наистина на тая тема. Имам приятел със същия Сивик, който реши проблема с уплътняване на стоповете със силикон ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ето ти тази тема дано да ти е от отполза Публикувано изображениеhttp://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=26440&st=0

 

Колега, обърни внимание наистина на тая тема. Имам приятел със същия Сивик, който реши проблема с уплътняване на стоповете със силикон ;) При мен на стария Акорд влизаше вода от уплътнението на задния прозорец и по-точно от щипките, които хващат лайсната за ламарината. Намазах всички щипки и местата, където влизат докато избие хубаво силикона и реших проблема с аквариума в багажника :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам със моя сивик 6-та генерация този проблем ...Преди имаше много вода,уплътних стоповете със силикон и значително намаля, но пак имам след дъжд вода.Много странно е,че е мокро при мен в основата на задната седалка,водата някакси влиза над седалката и прелива според мен към резервната гума, а как влиза оттам...:blink:/> П.П.Преди се виждаше като полея къде е мокро и от къде минава водава,а сега идея си нямам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го имам този проблем при Акорд 6-та.Сложиш силикон по стоповете , пак се пълни остана отдушника на багажника.Според мен гумите мятат вода и тя се набива лека полека.Даже имам и пясък.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имах проблем и се оказа от спойлера , силиконирах винтовете дето бе хванат и са оправи.Дано да съм полезен. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го имам тоя проблем на сивик 5 ген хечбек реших като завали да вляза в колата и да гледам откъде е теча имах теч от уплътнението на стъклото от горната част намазах го обилно и таман се зарадвах че вече няма теч и то заваля след няколко часа и какво да види сигорно 1л вода в багажника пак гледам аз и видях че някъде от стоповете влиза водата на други я ден смъкнах ги аз и огледах за пукнатини зад стопа ама нямаше и реших да усиликоня уплътнението което се слага между стопа и ламарината на купето и на другия ден надъхан почвам да си мия колата и какво да видя пак вода и като се загледах видях че водата се стича от някаква надка та я надке е тая ламарина която се хваща стопа за нея а тя е хваната за купето намазах аз обилно до където мога да бръкна но пак без ефект пак си тече но тоя път капките се стичат малко по отгоре от където не мога да бръкна и реших да видя откъде може да е и видях че уплътнението над стоповете е разлепено сложих силикон и там ама без ефект и си мисля че уплътнението ми с скъсано някъде и влиза водата така а там нямам видимост ако някои има идея от къде може да е ще съм му благодарен .Забравих да спомена че колата е кърпена наскоро и има ръздувки на задните вежди и може при заварките нещо да се е скъсало и от там да е нямам вече идея откъде може да е .

Редактирано от DIVALDOO

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...