Jump to content
kaufman

Странно думкане отзад при неравности на пътя

Recommended Posts

Здравейте колеги, преди година се появи странно думкане отзад в дясно при неравности на пътя по време на движение на моят Цивик хечбек.Когато съм сам в колата почти не се усеща, но качат ли се още двама души на всяка неравност нещо думка отдолу и то яко.Звука е плътен но не е остър ,а тъп все едно се удря нещо гумено в купето.Ходих на доста места да видят какво думка , предположения никакви ,всеки иска да сменя нещо без да е сигурен точно от къде е проблема.Накарах един приятел да поразклати колата отзад, а аз в канала гледах от някъде няма ли да се обади нещо.Никакъв звук, дори и не скърца.Няма и следа отдолу нещо да е блъскало в купето.Извадих задната амортисьорна стойка да видя дали не е скъсан противоударния тампон на амортисьора, но е здрав.,Не съм вадил пружината от леглото на амортисьора.Реших да сменя двата големи тампона на задното окачване , защото моите бяха много напукани, а десния много смачкан, но уви разлика никаква.Смених и всички тампони по изпускателната уредба и проверих дали задното гърне не удря някъде,както и захващането на резервоара. Не мога с точност да локализирам къде удря защото звука се разсейва, но е някъде в дясно под задната седалка.Та ако имате някакви предположения от къде може да думка ще съм ви много благодарен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От известно време и аз го имам това думкане, мислех че е от тампона на амортисьора. Още не съм почнал да търся но ще следя темата, че мислех и аз да пускам такава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

малко тъпо предположение ама да не би да имаш боклуци в багажника(крик,ключ и такива работи) резервната гума захваната ли е добре.. :) не е смешно по моя край имаше случай на един ром на който му хлопала предницата и се оказа пистолет в жабката.. :) виж под задната седялка дали има нещо..като я вдигаш отзад на крик се ослушвай :) така през форума пълен абсурд-просто идеи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колегаа амортисйорите ти как сада не е заминал десният

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно възможно да е заминал десния амортисьор и като се натовари отзад да удря на твърдо.Но това е само предположение,ако майсторите не могат така да определят можеш да минеш един тест в някои по-голям сервиз където правят услугата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждал съм кво става при прецакани амортисьори, колата подскача при всяка неравност и е като лодка. Не знам как е при колегата но при мен си е стегнато.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждал съм кво става при прецакани амортисьори, колата подскача при всяка неравност и е като лодка. Не знам как е при колегата но при мен си е стегнато.

Здравейте колеги,днес отново проверих всичко в багажника и закрепването на задната гума, и реших да натоваря задницата с 4 гуми с джантите отзад на задната седалка,слязох отдолу в канала, а един приятел натискаше зверски задницата надолу-нагоре.Чуваше се само леко скърцане от пружините.Определено десния амортисьор не е изтървал, и след зверско заклащане задницата много бързо се успокоява. Имам някакви съмнения, за тампона на амортисьора,но преди няколко месеца вадих амортисьора с пружината и на тампона дори и луфт нямаше.Всичко отдолу по окачването е стегнато , тампоните съм напръскал със силиконов спрей за запазване на гумените тампони.Ще изчакам още малко за някакви идеи и ако се наложи ще сменя амортисьорите и тампоните.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задницата не трябва бързо да се успокоява, тя трябва веднага да се успокои след прилагане на натиск. Натискаш рязко надолу и пускаш. Тя трябва да се върне в нормално положение без никакви колебания нагоре надолу.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, да речем че амортисьорите са здрави, няма шаващи, незакрепени предмети в багажника. От къде може да дойде тоя звук? Предположения някакви.А нашите амортисьори, стоковите двойно действащи ли са?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е задължително при един изпуснал амортисйор да ти се клати задницата, а и тои може да не изпуснал нацяло това което описваш по горе ми прилича на това което е правила моя кола при натоварване отзада амортисйорите трябва да са си двоино деистващи .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Канал и влизаш с щангата под колата и проверяваш всичкоПубликувано изображение Амортисьор най- силно клопа при неравностиПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега проверката с щангата съм я правил много пъти и при майстори ходих . Така наречените майстори ми викат карай докато се разхлопа нацяло и то само ще си покаже от кое е .Целта е да не се стига до там.Когато съм в канала отдолу нищо не хлопа а само в движение .Вчера докато я бях натоварил с джантите и гумите в купето, забелязах при това зверско клатене, че и дори натоварена амортисьора не се свива абсолютно до долу и много ясно се вижда, че противошоковия тампон вътре в амортисьора си е здрав и не е смачкан.Японците не са прости и са се подсигурили като са сложили от вътрешната страна на калника малък тампон захванат от едната страна за купето, а от другата страна за надлъжния носач и точно тази връзка чрез ограничено усукване спомага амортисьора да не прави неконтролируеми свивания и спомага за стабилноста на колата при неравности и завои.До сега не ми се е случвало нещо да хлопа по време на движение и да не го хвана като вляза в канала .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги днес открих откъде думка.Качих в колата двама приятели и минах през най- лошата улица в града, от дупка в дупка.Проблема се получава, когато колелото попадне в дупка, пружината се разпъва и в следващия момент при излизане от дупката при свиване на пружината горната и част леко проскърцва и със стържещо думкане се прибира в опората на пружината,защото няма какво да я уплътни, в леглото на тампона . Горната намотка на пружината е облечена в гумен виброизолатор с номер 52686-SR3-003,който при мен поради не знам каква причина се е скъсал и виси свободно и не уплътнява вътрешната страна на тампона и вече оголената пружина и при натиск нагоре издава стържещ звук и накрая думка.Тампона на амортисьора е с номер 52675-SH3-024.В събота ще разглобявам всичко, но това ме навежда над мисълта за счупена намотка на пружината и откъде да си взема този гумен виброизолатор и евентуално читав тампон.,защото няма какво да я уплътни.Някакви идеи ако имате може да ги споделите. Като приключа със всичко ще пиша за резултата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги днес смених цялата амортисьорна стойка (амортисьор, пружина и тампон) и вече го няма досадното думкане .Темата е затворена!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...