Jump to content
TEHKO

д15б2-гасне,гърми и цъка..

Recommended Posts

от скоро имам голям проблем- при спускане на скорост колата гърми през гърнето-много неприятно! докато се спускам на скорост постоянно ми цъка копчето на газовото и колата видимо изгасва и си пали пак(това при спускане на скорост) преди нямаше този проблем, на бензин няма никакви проблеми с колата :) другото което е празния ход е много зле..седя на светофар и ако не държа 1500-600 оборота копчето като изцъка колата изгасва..прави го през 3-4секунди..а понякога няма проблеми държи си обороти студена-топла все едно не е на газ :) разхода малко се завиши с това постоянно форсиране предполагам че ме разбирате за какво говоря...-научих се да спирам с левия крак :) четох-четох стигнах до извода че трябва да си почистя филтърчето на газта което се намирало вътре в клапана..ии да прегледам всички маси по изпарителя,клапана и копчето.. и после да проверя копчето да не би да има проблем вътре в него :) газовото е ловато, копчето е бензин/0/гас и пак повтарям колата на бензин няма никакви проблеми :) от доста време карам на газ и го имаше проблема с оборотите но рядко..обикновено не знам защо колата винаги се държи добре пред газаджйите и се излагам а за оборотите предполагам защото смуче много въздух -нямам кутия ами интейк :):):) охладителната система е наред :) видях някъде че правят тест с кламерче директно в буксата за копчето на газовото да работи само на газ :) предполагам че се сещате-не мога да си я настроя с това постоянно гаснене :) колата мисля че е за реглаж на клапани защото доста си цъка :) свещи,кабели и делко видимо няма проблеми :) другото което искам да разбера тези намотки около кабелите за свещите така ли трябва да са защото на другите коли не съм виждал да са така ами са някъде към делкото :) иииии пак въпрос (ПОСЛЕДЕН) :) копчето на газовото, от задната му страна има нещо като врътка-тя за какво служи :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

проблема е решен- някаква износена гумичка на врътката за празния ход и проблем в копчето бензин-газ :) благодаря на всички прегледали темата :) а сега някой да каже за какво е врътката зад самото копче за газ-бензин до буксата се намира :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

разбазиках врътката и май се оказа някаква чувствителност на копчето и аз не знам какво точно стана но вече няма проблем с копчето поне засега :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ключето само ли цъка на газ ако е така е наи вероятно е на колко оборота на мотора да цъкне .Те за тва е врътката .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е автоматичен ключа смисъл не прехвърля сама от бензин на газ и обратно :) като цъкне и колата изгасва..и при спускане се скъсва да цъка смисъл спускам се на скорост примерно с 3-4 000 оборота и копчето цъка като садрано.. сега ще има тест драйв за 100% сигурност :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...