Jump to content
valve

питане

Recommended Posts

здравейте колеги на скоро си купих honda civic хечбек 1.5 витек 6-та генерация

имам един въпрос към вас всеки път когато зареждам гориво при отваряне на капачката на резервоара се чува едно свистене явно прави вакум това нормално ли е или имам някакъв проблем? благодаря предварително Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно нормално е колега, свиркай си. Моля следващата тема да е с по-ясно заглавие. :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май имаше клапан на резервоара които е точно за тоя вакум ама на бензиностанцията като ги питах казаха,че е нормално и често се получавал тоя вакум при отваряне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще го имам в предвид :) ако искаш ме смятай за луд но вчера като тръгнах за работа колата беше като спъната аз я настъпвам и нещо не върви когато стигнах развих капачката изсвистя много здраво на края на деня си тръгнах и колата вървеше перфектно според мен има нещо :(казвам го защото преди години баща ми имаше фят ужас той го правеше този номер но направо гаснеше слизаш развиваш капачката качваш се палиш и продължаваш и така до следващия път не знам при хондите как е за това питам но наистина колата беше като спъната :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така кажи. Това вече не е нормално. При мене беше същото - даже не можех да запаля ако дълго време (няколко дни) не съм отварял капачката. Най-вероятно ти е запушен отдушника. Виж при теб дали е достижим и се опитай да го отпушиш. До тогава просто не завивай до край капачката. Аз така карам вече година защото моята кошница няма отпушване :(

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложи за 50лв гориво и ще видиш че няма да се получава вакум в резервоара Публикувано изображение

 

Колкото горивото в резервоара ти е по малко толкова по силен е този вакум, но никой не зарежда като светне лампата а всеки кара спокойно още 20-30км (щото знае че има резерва за още примерно 50км) и чак тогава зарежда. То не вакум ами ламарините на корпуса на резервоара навътре ще се огънат. Публикувано изображение

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз подкрепям колегата,че понякога колата не върви и не мога да разбера от какво.Паля тръгвам сам в колата с напомпени гуми хубав бензин колата е като спъната,все едно са ми меки гумите,сприрам за малко и след 5-10 минути като тръгнах качих още 2-ма човека в колата е тая кола вървеше много по добре.Този клапан как може да се отпуши или да се изчисти?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не ти се занимава, мързеливото решение на проблема е отвор 3-4мм в капачката, на тво място бих прегледал отдушника.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Раздела "технически" е протрит по този въпрос.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...