Jump to content
Pascualle

Волана играе при висока скорост

Recommended Posts

Здравейте, колеги! От известно време насам, при скорост над 100-110 усещам едно вибриране във волана. Първото нещо, което направих е баланс на 4-те гуми, но проблема остана. Преди 2 месеца сменях кормилни накрайници, 2 шарнира на горните носачи и тампони на стабилизиращата щанга, като не съм го имал този проблем. Другото интересно нещо е, че това вибриране се усеща повече при отнемане на газта. Примерно карам със 120-130 км/ч волана вибрира леко, като върна газта започва по-силно да се усеща. Да не забравя да спомена, че и при натискане на спирачките от скорост над 100 км/ч волана "ще ми скъса ръцете". Склонен съм да мисля, че предните ми дискове са криви и за това вибрира при спиране, но дали може и вибрациите при равна газ във волана също да са от дисковете? Колата е Хонда Акорд 95 год. 2.3i SR. :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро да си набивал спирачки и да е провлачвала едната гума? При мен беше от това, махнах гумите и изчезна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ма голяма вероятност да е крива гума,джанта или баланс .Най добре мини през гумаджйница :lol:/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То всеки си пише по нещо но обикновенно при спиране когато тресе са криви дискове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не винаги.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дискове и вътрешно каре

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отзивите, колеги! Мисля да сменя дисковете на първо време и да видя дали проблема ще изчезне. Гумите са ми ОК, а за вътрешното каре зная, че ако е от него ще се чува някакво потропване при потегляне и подаване/отнемане на газ. При мен тропане няма, само вибрации при висока скорост и отнемане на газта при скорост над 110-120 км/ч. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно не е задължилтено да се чува тропане когато има вибрации , както не е задължително да има вибрация но пък може да има тропане.Сменял съм вътрешно каре и от опит го казвам.По-добре дай едни 10-15 лева на читав механик да ти погледне колата преди да сменяш каквото и да е било.Спестява излишни главоболия :) Ако разбираш повече и си сигурен , че са дискове и карета то тогава сменяй смело каквото решиш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, само да споделя като заключение: Бях чувал за струговане на спирачни дискове и след кратко ровене в гугъл, попаднах на този сайт ЦЪК и посетих един от сервизите в София (бул. "К. Величков" 93). Там за 50 лв. ми струговаха 2-та предни диска + смяна на накладки и проблема с вибрациите на волана от всякакво естество се реши. Няма вибрации при висока скорост, а също така и при спиране. Знам, че това е временна мярка за решение на проблема, тъй като при следваща смяна на накладки, ще сменям и диск, но поне за момента съм много доволен. Само да споделя, че машината за струговане в този сервиз не е като тия посочени в сайта, смисал от по-старо поколение е, но ефекта е добър, на мен ми хареса. :rolleyes:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...