Jump to content
cvetomill

Интериор 6та - Разлики

Recommended Posts

Здравейте, от доста време се питам дали на всички сивици 6та генерация интериора и по-точно арматурното таблото е сив цвят или има и черни? До сега на живо съм виждал само сиви, но от някой снимки ми изглежда, че има и черни и от там ми идва питането. Ще изполвам темата да питам и друго за 6та генерация, а именно, кой седалки са най-удобни за модела:стандартните - 96-99фейслифтовите - 99-01от VTI от del solот прелюдил пък някой другиНадявам се да не се повтарям, но не намрих таква тема.Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Черни са на ВТИ -то,на този модел и останалите светли пластмаси са с различен свят ;) Фабричните седалки на преди и след фейса са еднакви пейки,от Прелюд 4 са супер удобни(това като за малко пари)За ежедневна употреба с чести влизане/излизане от колата седалки от S2000 или Accord TypeR (Recaro) са мехлем.Rикардо :) от ЕК9 Interga DC2,DC5 са още по-удобни.мо по-високите странични бордове на долната част са малко неудобни при слизане/Това е моят скромен опит и мнение

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dragi4 благодаря за ичерпателния отговор. Ами за тези от Civic VTI имаш ли впечатления как са?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам ;) 1 идея по удобни от другите фабрични,но и по красиви :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

има сивици с черно табло които не са вти, но са рядкост, повечето са със сиво :(/> аз съм със седалки от вти идват една идея по високи, доста по твърди и с по хубава странична опора спрямо нормалните седалки :)/> Това е за модела преди фейс лифт :)/> черни са с по качествен материял, а по средата са като редено черно, червено :D/> на мен лично са ми по удобни :D/> обикновенните седалки преди фейс(тези които имат регулировка на долната част) е само от една степен, докато фейслифтовите се регулират на дупето и на краката, те също са малко по различни като твърдост, без страничен борд и са с други разцветки . надявам се съм бил полезен... интерестна темавпрочем също така някъде присъства волан обшит с кожа, някъде не, някъде има фуут рест някъде няма според зависи от поръчаните екстри, топката на скоростния лост е различна от обикновен сивик и вти, като втората е по удобна според мен и до колкото знам всички пласмасарий са черни при вти докато на обикновения сивик са бели, сиви :D/>п.п. Драгич, недей да скромничиш :D

Редактирано от cool24

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
cool24 cool24 благодаря и на теб за отзивите, а само не спомена ВТИ седлаките как са в часта регулиране, до колкото разбирам си с такива, били казал и за тях :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами аз съм с такива от преди фейс лифт те са като другите които имах цялата долна част се регулира само от една врътка т.е. цялата долна част се мести. при фейса не знам как е ама до колкото знам там цвета е със синьо вместо червено, но може и да бъркам :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Интериор на 6та ВТИ преди фейслифт :

Публикувано изображение

 

 

Ако настояваш мога да ти направя снимка и на интериор на вти след фейслифт, само кажи ;)/>

Редактирано от PeNaLTy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

6ген ВТИ преди и след фейслифт: сините на снимката са след фейса, другите са преди:

Публикувано изображение

Както виждаш разликата между преди и след фейслифта е единствено в цветната част на дамаската/тапицерията, като на преди фейса цветната част е от по-мек плат/плюш, докато след фейса плата със синьо-черния десен е по-твърд/груб.

Седалките на ВТИ сa с по-добра странична опора спрямо седалки от не-ВТИ.

Както се вижда от долната снимка (неВТИ модел) шофьорските седалки на неВТИ моделите две такива врътки за регулиране на долната част (на която се седи) по височина и съответно регулират предната част, където са краката и задната част където е сгъвката с облегалката. Шофьорската седалка при ВТИ има възможност за регулиране само на задната и част и има само една такава врътка.

Публикувано изображение

Редактирано от ZaRRicK
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте на всички. Освен изясненото регулиране има и вариант с подгрев на предните две седалки. Моята имаше и са напълно оригинални :)http://forums.hondabg.com/index.php?app=gallery&module=images&section=viewimage&img=4777>

Редактирано от dj_freak

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега ZaRRick само, че това е седалка от след фейс лифт с двонйно регулираща долна част :) Преди фейса е като на ВТй-ската и е от друг плат сив със зелени и сини орнаменти :) Темата мисля, стана много - добра :) Dj_freak до колкото знам има подгрев, но само модела седан... също така има и японки (EJ9) С полукожен и кожен салон, но те също са рядкост :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли някой с фейслифт VTi 6 генерация да ми каже дали има врътка за регулиране по височина на пасажерската седалка?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тука едно момче е с такъв и има :) само, не мога да се сетя дали беше с две врътки или една ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и на двете седалки, така ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На купетата 6ген седалките са по-различни от на хеча. Нещо между ВТи седалка и обикновената, която се вгражда в 6ген

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ооо извинявай не съм прочел, че става въпрос за пасажерската седалка :) Никоя 6-та няма такова нещо :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята има...само на пасажерската, английски салон :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Има ли някоя от изброените седалки да е с регулиране на ломбалната опора (на кръста), става въпрос за шофьорската:фейслифтовите - 99-01от VTI от del solот прелюдНай-вече се интересувам за от прелюд 3-та и 4-та

Редактирано от SandokanD14

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Седалките от прелюд 4 ген са с регулиране на ломбалната опора, но само на шофьорската седалка. Аз сложих такива на 6 ген. седан като им размених релсите и съм много доволен от резултата.

Редактирано от st1nki4a

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Седалките от прелюд 4 ген са с регулиране на ломбалната опора, но само на шофьорската седалка. Аз сложих такива на 6 ген. седан като им размених релсите и съм много доволен от резултата.

Мерси за отговора, колега, можеш ли малко по-подробно да разясниш как точно си ги монтирал. Доколкото разбрах си сменил релсите на самите седалки с тези от старите ти седалки, или става въпрос за релсите, които са на пода ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята има...само на пасажерската, английски салон :)/>

защото тя се води шофйорска седалка при английския салон ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Моята има...само на пасажерската, английски салон Публикувано изображение/>

 

защото тя се води шофйорска седалка при английския салон Публикувано изображение

 

Да така е, затова нямам на моята. Като става дума, дали има начин да я сваля като цяло тази седалка, че ми идва височка и не особено удобна. Нещо по релсата да пипам или знам ли?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Седалките от прелюд 4 ген са с регулиране на ломбалната опора, но само на шофьорската седалка. Аз сложих такива на 6 ген. седан като им размених релсите и съм много доволен от резултата.

Колега, моля те обясни как точно протече смяната. В близките дни и аз съм решил да ги сменям, но на някои места четох, че само се слагат релсите от сивика на седалките от прелюда, а на други места пишеше, че вътрешните релси допълнително се удължават. Благодаря предварително! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

cvetomil евентуално по някакъв начин да смъкнеш релсата друг вариянт не виждам :D на мен си ми е перфектна :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всяка релса се държи на три болта за самата седалка, значи 6 болта на седалка. 5 от болтовете пасват идеално на седалките от прелюд, само единия трябва да се смени с по-дълъг понеже релсата на прелюда има една извивка и от там идва разликата. От седалките на сивика се свалят целите релси заедно с машинката за колана и се прехвърлят на седалките от прелюд. Няма нищо сложно само ви трябват въпросните 2 болта, които са по-дълги от оригиналните. Това съм го правил на 6 ген. японски седан. Имаше статия някъде в нета .... ще я потърся и ще я постна тук че аз не снимах като ги сменях

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всяка релса се държи на три болта за самата седалка, значи 6 болта на седалка. 5 от болтовете пасват идеално на седалките от прелюд, само единия трябва да се смени с по-дълъг понеже релсата на прелюда има една извивка и от там идва разликата. От седалките на сивика се свалят целите релси заедно с машинката за колана и се прехвърлят на седалките от прелюд. Няма нищо сложно само ви трябват въпросните 2 болта, които са по-дълги от оригиналните. Това съм го правил на 6 ген. японски седан. Имаше статия някъде в нета .... ще я потърся и ще я постна тук че аз не снимах като ги сменях

Благодаря за обяснението! :) :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://www.freeimagehosting.net/uploads/5e9e46ae95.jpghttp://www.freeimagehosting.net/uploads/d3b3047126.jpgТова са въпросните болтове, които държат релсите. Ето една друга статия където сменят и дъното на седалките http://honda-tech.com/showthread.php?t=2786759
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...