Jump to content
Go4y

пружини и амортисьори

Recommended Posts

здравейте. колата е сивик 6 хеч. преди време взех от един колега две предни пружини (понижаващи), но се оказа че в горната част са една идея по-тесни т.е. диаметъра на чашката (горната) на амортисьора ми(стандартен е) е по-голям от димаетъра на пружината и тя не влиза плътно по края на чашката. въпросът ми е може ли да се кара така, има ли опасност пружината да "шава" Публикувано изображение на някъде в горния край, или колата я притиска достатъчно и няма проблем Публикувано изображение

Редактирано от Go4y

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не бих карал така .. все пак пътищата не са идеални и е възможно да шава .. но като шава какво би станало ... да се изкаже някой по компетентен :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами да и на мен идеята ми беше да чуя мненията на хората

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,щом е само една идея по-тясна пружината,мисля че няма да имаш проблем.Натиска е челен и постоянен в капачката от пружината,така че няма как и защо да мърда настрани.Ако, в движение не усещаш чукане или нещо друго нередно си карай спокойно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам друго питане, понеже предните на моята в долния край (към асфалта) са по тесни (последната намотка и половина-две) ако се сложат с равни на ширина като горните навивки дали ще е проблем? Мисля че напрежението и спираловидното легло ще компенсират разликата и няма да мърда настрани или да се изхлузи от шапката, общо взето става въпрос за 8см при едната и 9см при другата, като втората е по широка като материал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...