Jump to content
Тони бои

Въпрос относно скоростна кутия ХРВ

Recommended Posts

Колеги имам съвсем от скоро хрв с автоматична кутия бензин 4х4 1.6 2000 г.Въпросът ми е следния:разбрах,че леките вибрации при потегляне са индикатор за смяната на маслото в кутията и диференциала,но колко километра мога да карам така,защото живея в смолян а най-близкото място където мога да направя смяната е Пловдив или София-съответно 100 или 250 км.И къде в пловдив да го направя в Бултрако ли?И естествено-ориентировъчно колко парички да приготвя.Предварително благодаря на всички който ще ми отговорят.По принцип имам път към София скоро но дали не е опасно да карам така?

Редактирано от Тони бои

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти Тони и добре дошъл.Не знам кой ти е дал тая информация.Аз малко не съм съгласен,понеже имам подобен случай съвсем скоро с мой клиент.Оказа се,че автотърговеца е сменил маслото преди продажбата и преди това колата е била паметник.Вибрациите след смяна на масло вече друго значат.Най-добре е да погледне специалист ,занимаващ се предимно с автоматици.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност колата я докара мои познат от Холандия и съвсем скоро започна да го прави това.Не съм сменял маслата но като се обадихме на човека в холандия той бе категоричен че е от това и е време вече,та въпросът ми е колко км горе долу мога да карам така?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Недей по-добре да караш така.Вземи го сменяй.4 литра са само :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност колата я докара мои познат от Холандия и съвсем скоро започна да го прави това.Не съм сменял маслата но като се обадихме на човека в холандия той бе категоричен че е от това и е време вече,та въпросът ми е колко км горе долу мога да карам така?

Добре дошъл . Колко да караш - при автоматик и тресене може да стане и по - зле и най - разумно е да караш само до сервиза да го смениш , ако не се оправи да се дири проблема и после да се решава . Най - добре се обади в Бултрако Пловдив , запиши си час . Обясни им какво и как се случва в колата и питай за ориентировъчна цена . По принцип работят и събота . После палиш колата и отиваш да я оправят и си готов .п.п. Ако искаш може и само за смяна на масло да си запишеш час . Нямат добра слава като сервиз. Пиши на Слави http://forums.hondabg.com/index.php?showuser=11281 да те насочи ако знае към читав сервиз . Редактирано от barsi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...