Jump to content
D14

проблем с обороти след сваляне на акумулатор

Recommended Posts

здравейте колеги.карам D14A3 и съм с газов инжекцион фобос 4. на скоро имах проблем с оборотите и извадих и почистих дроселовата клапа и стъпковото моторче.след това оборотите бяха бетон.на скоро бях забравил плафона цяла вечер и се наложи да зареждам акумулатора цяла вечер.но след като го сложих на другия ден забелязах че на място оборотите са добре 700! но когато карам и изключа от скорост падат критично ниско с риск да изгасне след което им трябва доста време за да се нормализират като стои на място колата.дори понякога не се нормализират.не вярвам пак изведнъж да се е замърсило стъпковото защото стана след като махнах акумулатора. За елкон ли съм ? да ресетна нещо ?

Редактирано от D14

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа как го правя аз, макар да е малко различно от мануала върши работа и се стабилизират оборотите. Загряваш е на място докато се включи перката, след това е гасиш и махаш предпазителя за ЕКУ-то за 15 секунди. След това го слагаш предпазителя, палиш и държиш 3000 оборота докато се включи пак перката. Включи ли се перката оставяш е малко на празен ход и след това всичко трябва да е наред.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам същия проблем, когато се наложи да откача акумулатора. 4-5 пъти ми се е налагало да си сваля акумулатора и след поставянето му, ми пропадат оборотите за около 10-тина дни, след което сами се оправят... Нямам си и на идея защо прави така :blink:/>

Редактирано от parede

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имах такъв проблем но на другия ден се оправи сама

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При всички Хонди май е така, просто компютъра се адаптира ли нз какво точно става но след малко каране всичко си идва на мястото :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

къде се намира компютъра и каде точно предпазителя?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...