Jump to content
telkom

прекъсва като подам газ

Recommended Posts

Имам Хонда Джаз 2002 г. 1.4 безнзин. От скоро имам проблем - когато загрее двигателя започва да прекъсва, но само когато превключвам скоростите. Когато колата е в покой двигателя работи перфектно и не мени оборотите, но включа ли на скорост и да погам газ да тръгна веднага забива муцуна. Отпусна ли педала на газта се оправя. Ако плавно подавам газ прекъсването е по-рядко. От какво може да се получи? Свещите са сменени, Дензо са и са на около 1000 км. Колата няма газова уредба. Благодаря Ви предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай с почистване на ЕГР клапана, той си е слабо място на Джазките.;)/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а като свалиш свещите как изглеждат? Да не е нещо проблем с горивото, горивен филтър, помпа? Горивния филтър кога е сменяван?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега telkom сподели дали си решил проблема и как, че и при мен е същотоот близо 2 седмици. Супер изнервящо е като почне да забива нос след 5-6 км каране , от нерви се качих пак на голямата кола , а джаза си е идеален за градско радва ме

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема май се оправи от самосебеси. От както я купих бях я карал само градско - някъде около 4 месеца. Наложи ми се да отида до Враца и София и като я покарах на дълъг път спря да прекъсва. Сега не се появява това прекъсване. Единственото обяснение е ако е трупала някакви грешки в компа. Друго обяснение нямам. Ако се появи пак ще отида на стенд.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Обяснението не е грешки в компа, а почти със сигурност е ЕГР клапан, щом положението се е оправило след каране извънградско.Не е лошо да го свалиш и почистиш.;)/>

Редактирано от icko22

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, тъй като имам сходен проблем - колата придърпва много чести при ускоряване... този EGR клапан как се чисти и сменят ли се някакви гарнитури/уплътнения по него след това. И ако да - от къде да се купят?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За почистване колега можеш да позваш спрей за почистване на карбуратори, аз ползвах такъв. Иначе като свалиш клапана той е в затворено положение, взимаш едни клещи тип "човки" отваряш го внимателно и подлагаш нещо меко, (аз ползвах отрязана капачка от химикалка еднодневка), за да не се затвори тъй като има пружина която го връща в затворено състояние. После пръскаш със спрея обилно от едната страна и като се поразтвори малко, мъротиятата почва да изтича от другата. После раздвижваш малко самия клапан и пак пръскаш докато не спре да изтича мърсотия. Ако пък мърсотията е много и добре опечена вече, можеш да го накиснеш за една нощ в кореселин, но гледай накисната да е само механичната част, електрическата да не е, че може да му видиш сметката. Гарнитура си вземи задължително преди да го сваляш, защото шанса да не се скъса е минимален, аз я взвех от представителството на Хонда тук, беше окло 3 евро. При мен нямаше прекъсване, а едно леко придърпване като върна газта на ниски обороти, като свалих клапана не беше много мръсен, даже ми изглеждаше че му няма нищо, но като го понапръсках излезе малко мърсотия. Ефект определено имаше, придърпването изчезна и мотора заработи сякаш една идея по-меко. Не знам дали и при теб ще помогне, но не е лошо да се изчисти клапана дори и превантивно. Успех колега, ако има нещо друго питай. ;)/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря! Това ме интересуваше, дано само в в БГ да не ми отрежат главата от кръста за гарнитурата, другото не е трудно :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За цена питай този колега http://forums.hondabg.com/index.php?showuser=24443 той си беше поръчвал, май с общите поръчки на форума. ;)/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

18 лв. в Бултрако с доставка до 10 дни. Солено е за една гарнитура, но поръчах и чакам...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Верно са се поуляли Бултрако, колкото и да не са голяма сума 18лв., все пак си е тройно повече от тук. :angry:/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...