Jump to content
HondaFan87

Спортен волан и клаксон?

Recommended Posts

Здравейте колеги, сложих си спортен волан, но се чудя как аджеба да се направи кабела от клаксона да се върти заедно с волана?На оригиналния си имаше една кутийка с лентов кабел вътре и се въртепше заедно с волана, но сега като я няма се чудя как да стане.Давайте идеи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На отделно копче клаксона ... Повечето спортни волани не са предвидени за бибика ... Купуваш си едно копче и си го слагаш където ти е удобно . Идеята , че като караш с такъв волан на писта не ти трябва клаксон , а усещане за контрол .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моя на самия волан има къде да се закачи кабелчето ако те интересува утре ще направя снимка да видиш как е. Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моя на самия волан има къде да се закачи кабелчето ако те интересува утре ще направя снимка да видиш как е. Публикувано изображение

 

To и на моя има, закачил съм само масата, ама кабела от клаксона ми е проблема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На отделно копче клаксона ... Повечето спортни волани не са предвидени за бибика ... Купуваш си едно копче и си го слагаш където ти е удобно . Идеята , че като караш с такъв волан на писта не ти трябва клаксон , а усещане за контрол .

Човек, направо ме разбиваш. Компетентен си във всяка техническа тема. Какви са тия простотии с отделно копче, това да не е автобус Чавдар? Няма такива филми. 99% от спортните волани си имат предвиден клаксон.@chester87 - би ли снимал с какво разполагаш, за да те опътим адекватно?
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На отделно копче клаксона ... Повечето спортни волани не са предвидени за бибика ... Купуваш си едно копче и си го слагаш където ти е удобно . Идеята , че като караш с такъв волан на писта не ти трябва клаксон , а усещане за контрол .

Човек, направо ме разбиваш. Компетентен си във всяка техническа тема. Какви са тия простотии с отделно копче, това да не е автобус Чавдар? Няма такива филми. 99% от спортните волани си имат предвиден клаксон.@chester87 - би ли снимал с какво разполагаш, за да те опътим адекватно?
http://storage4.album.bg/3d6/2013-01-17-187_93523_30347113.jpg - Ето го волана, иначе временно прекарах на отделен бутон - http://storage4.album.bg/8d7/2013-02-04-2412_26871_30347114.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, не се ли зачуди защо аджеба има 1 нарисуван тромпет под надписа момо? Надписа момо не е ли копче, което се натиска? Тук е обяснено подробно как се поставя спортен волан. Фланеца ти трябва да е с метална ламаринена плоскост в долната част (която остава към основата на таблото). Като си свалил обикновения би трябвало да си видял, че има 1 тънка ламаринка, стърчаща нагоре, която като монтираш новият фланец трябва да опира в металната му част от долната страна. Затова имаш и букса с кабелче. То се връзва към единият от 2та полюса на копчето, а другият се взима маса от всеки 1 болт на самият волан към фланеца.п.с. моля те махай го тоя бутон на таблото, изглежда крайно лададжийски.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, не се ли зачуди защо аджеба има 1 нарисуван тромпет под надписа момо? Надписа момо не е ли копче, което се натиска? Тук е обяснено подробно как се поставя спортен волан. Фланеца ти трябва да е с метална ламаринена плоскост в долната част (която остава към основата на таблото). Като си свалил обикновения би трябвало да си видял, че има 1 тънка ламаринка, стърчаща нагоре, която като монтираш новият фланец трябва да опира в металната му част от долната страна. Затова имаш и букса с кабелче. То се връзва към единият от 2та полюса на копчето, а другият се взима маса от всеки 1 болт на самият волан към фланеца.п.с. моля те махай го тоя бутон на таблото, изглежда крайно лададжийски.

Да това е бутон за клаксон, но проблема е, че моята кола е Civic 6-та хечбек японка с airbag и кабела от клаксона влиза в един кръг, в който е лентов кабел и е зад оригиналния волан. Редактирано от chester87

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото и моя волан беше с еърбег и същия лентов кабел го има. Карам без бибитка вече една година :huh: много несериозно.. така и не измислих как да я вържа. Има един кабел който май е масата, но трябва още един да се изкара :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях гледал снимки подобно на това само, че с фиба за коса и утре или други ден ще го пробвам.

Редактирано от Dragi4
не цитирайте предходното мнение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали ще помогна, но като сменях волана на мр-а ползвах от стария волан тази сърцевина или там както се казва , която прави контакт и се върти с волана.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направих си клаксона с фиба.Така, че проблемът е решен Публикувано изображение

Редактирано от chester87

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста иновативно решение :) браво

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажи ми честно, наистина ли си разпроби таблото, за да сложиш червения бутон, за клаксон? Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми каже къде се намира самата тромба от скоро съм със сивик 5ген. и така я купих без клаксон. Благодаря предварително :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами на мен на 6ген японка е отпред пред радиатора , но мисля че трябва да се сваля бронята за да я видиш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажи ми честно, наистина ли си разпроби таблото, за да сложиш червения бутон, за клаксон? Публикувано изображение

 

Не съм си разпробивал таблото колега.Там откъдето стърчеше бутона това капаче се сваля ;) Оправих си го да ми е от клаксона си на волана ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...