Jump to content
Stiliqn86

Смяна на Фарове

Recommended Posts

Здравейте отново колеги искам да попитам някои сменял ли е оригиналните фарове на 6 генерация с енджалки.Въпроса ми е оригиналните те нали са с Х4 а енджалките с Х7 или Х1 трябва ли да ходя на еладжия за да ми прхвърли инсталацията за новите фарове или ще мога сам (ако е нещо просто де).Благодаря ви предварително!Поздрави!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много зависи какви точно си сложиш, има такива които се продават с готови преходници има и такива, на които ти трябва да си ги правиш :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш да ти светят добре не си взимай сонарки и тям подобни боклуци за една шапка пари. Не знам какви са но има едни от щатско които са като оригиналите с по-големи лупи и матеряла е по-добър и настройките са като на оригинала. Крушките са Н1 дълги и Н3 къси. А на скъпите ментета са Н3 и на двата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля такива да сложа My link.Очаквам мнения някои да каже как са.Да ли им е добро светенето?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега от една година съм с такива фарове и съм много доволен.Светят също като оригиналните дори и по добре.Само има един проблем при свързването на тези фарове с оригиналната инсталация е,че когато превключиш от къси на дълги светлини късите изгасят а не остават да светят.Проблема се решава с поставяне на едно реле.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, а според вас няма ли да има по-добър ефект вграждането на лупи (от тези готовите китове) ? Питам защото имам проблем с единия фар и трябва и аз да правя нещо, но ми се струва по добре да вградя лупи, тъй като стъклото си остава оригиналното, а и излиза сравнително по-евтино. Около 220 лв е комплекта с баласти и ксенон крушки, при това лупата си свети и за къси и дълги. Интересно ми е да дадат мнение колеги които имат наблюдения, тъй като знам че тук има такива които са вграждали.Иначе мнението ми за тези фарове от линка по-горе не е лошо, доста добра изработка, но колкото познати имам след 2-3 години започват да им се белят покритията на люспи, не че е фатално , но все пак...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, с прожектори ще е в пъти по-добре ;) Но по-добре вдигни малко бюджета за този комплект, заслужава си http://www.proparts.bg/product/1250/universalen-biksenonov-retrofit-komplekt-fx-r.html

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и аз мислех за вграждането на лупи обаче трябва да се разлепя фара и затова се отказах че не ми се занимава и ако го счупя като го разлепвам нещо аиде после и пари за фарове да давам. За това реших направо фарове да взема.

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз няколко пъти съм отварял фар и то със стъкло (не плексиглас), тогава не бях много в час и нагрявах с един сешоар, но пак ми се получи. Мисля че при пластмасовите фарове ще е доста по-лесно особено ако се вкарат във фурната (както ме светнаха после).@ EmZvr А каква е разликата между тези и малко по евтините, само в крушките ли? Аз мислех с Н1 да го правя за да е по-евтина крушката при евентуално изгаряне. Иначе има ли разлика в осветеността между D2S и Н1 ?

Редактирано от Silvergreen

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де от топлината на фурната няма ли да се разтопи пластмасата на фара.Той все пак е пластмасов а пластмасата се разтапя в едно известно време.Аз не съм правил и затова не знам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз няколко пъти съм отварял фар и то със стъкло (не плексиглас), тогава не бях много в час и нагрявах с един сешоар, но пак ми се получи. Мисля че при пластмасовите фарове ще е доста по-лесно особено ако се вкарат във фурната (както ме светнаха после).@ EmZvr А каква е разликата между тези и малко по евтините, само в крушките ли? Аз мислех с Н1 да го правя за да е по-евтина крушката при евентуално изгаряне. Иначе има ли разлика в осветеността между D2S и Н1 ?

:offtopic: Разликата е в прожекторите, което всъщност е най-важния елемент. Конкретно между евтините (предполагам става въпрос за G3/G5) и FX-R разликата може да видиш тук: G3 - http://www.jvxdriver.com/Asian-Made%20G1,G3%20Bixenon%20Projectors.htm FX-R - http://www.jvxdriver.com/OEM%20FX%20vs.%20Replica%20FX.htm (В статията са Replica FX)По принцип не би трябвало да има разлика в осветеността, но на пример при прожекторите Morimoto Mini доста са недоволни от D2S модела и препоръчват H1 модела, тъй като имал доста по-добра осветеност. Но това е само в конкретния случай.
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя фар няма да го държиш един час във фурната, вкарваш го за 5 макс 10 мин и си готов. Има доста клипове в youtube.

Редактирано от enchev87

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пускам тука обявата защото не ми дава да я публикувам в другия раздел.Като го оправят модераторите ще я пусна там.Продавам Фарове за сивик 6 генерация преди феислифта демек 96-98г.Към фаровете продавам и биксенон.Ксенона е монтиран на фаровете и е 6000к с 5 месеца гаранция още.Някои ако нещо иска да пита може тука на ЛС и на тел. 0886154320 Стилиян Петров.Цена:150лв.

  • Надолу 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
"....Като го оправят модераторите ще я пусна там...." ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: Като попрочетеш малко правилата на форума, може и само да се оправи... Редактирано от IcoZL

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чакам едни китайски лупи да дойдат и да ги монтирам и ще ви кажа как е ефекта на 5та хеч...ама има проблем че стъклото има рефлектор пък не искам да слагам плексиглас... или там както се казваше това другото :) някой ако има 1фар за подаряване сега е момента ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Набраздената повърхност на фара няма да пречи на прожекторите, е може да е една идея по-слабо от "кристално" стъкло. (Предполагам него имаш в предвид, защото рефлектора е светлоотразителната повърхност зад крушката и не пречи по никакъв начин, макар да става излишна). На последната месечна в София на снимките видях, че е имало точно 5та хеч с прожектори в стоковите фарове :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ ТЕНКОКолега колко парички ти излязоха, ако не е тайна и какви точно си взе ?

Редактирано от Silvergreen

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ви покажа и резолтата.Но ми излезе един проблем някои ако може да помага.Правят ми конденс.Казват ми да слагам торбички от този гел дето го слагат по маратонките в магазините но ако има някои по добра идея нека каже.http://alfa.kachi-snimka.info/viewer.php?id=opt1360695063u.jpghttp://alfa.kachi-snimka.info/viewer.php?id=viu1360695099o.jpg

Редактирано от Stiliqn26

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, сподели от къде ги взе, каква марка са и колко парички излезе това хубаво удоволствие? :) Добре е станало, браво!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То този гел не се слага само по маратонки,а на много неща. (най-вече техника)Провери си хубаво уплътненията на фаровете.Също така, наблегни и на писането на български,че ти куца.. :)

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега пацо писах ако някой може да ми даде идеа не да ми ръси мозъци как съм пишел.За другия колега да му отговоря.Взех ги от един колега в форума цената им а 260лв. Марката им е сонар.Ако много си заребен пиши ми ще те свържа с него.

  • Нагоре 1
  • Надолу 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

СтилянЧО, освен , че наистина си турбо-неграмотен , си толкова и нагъл! Колегата е абсолютно в правото си, да ти направи забележка, не мислиш ли?! Почти съм сигурен, че дори и да положиш усилия да пишеш правилно, няма да ти се получи, защото не можеш да върнеш времето назад но , не пречи поне да опиташ! Публикувано изображение

Иначе, фаровете наистина са станали добре.Силика гел помага, ако конденза не е много брутален, и трябва периодично да се сменят торбичките. Аз, от както смених конвенционалната крушка с ксенон, и при мен започна да се появява лек конденз/като мъгла, не капчици/ по ръба на фара, единствено в областа до мигача, и само при влажно време.Не е до уплътняване, по- скоро според мен се дължи на по- ниската температура ,която развива ксенона.

Редактирано от IcoZL
  • Нагоре 3
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...