Jump to content
Hristo2

Проблем с Honda Accord

Recommended Posts

Здравейте, от скоро съм собственик на Honda Accord 2000г. 1.6, 115 к.с.. Когато я пазарих колата беше с италиянски газ и бензин, колата беше пушка, на следващия ден сипах БГ газ и бензин и колата почна да прекъсва и губи мощност в ниските обороти, предръпва се едно се дави. Проблема го има и на гас и на бензин разликата е че на гас повече се усеща . Смених филтъра и свещите парите заминаха, проблема остана. И ако може някой да сподели каде и е букста за диагностика.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо и вижте хлабините на клапаните и после продължавайте

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно с това да почна ме е страх в Гоце Делчев всякой е маистор и най много да я збъркат още толкова. Възможно ли е да е някои ремък или нещо сварзано с тока. Забелязах, че като не работи равномерно хидравликата издава едно много пискливо свирене, също така като и подам гас на място бута малко оборотите за част от секундата и тогава ги вдига и с бутането на оборотите пресветва всяка една светлина на колата било то фарове, вътрешно осветление и т.н.. Замерих зареждането и беше някаде около 14.30-14.70 волта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Решено е в понеделник заминавам в BOSCH SERVICE Благоевград, ако някой има мнение за него моля да сподели.

Редактирано от MIYAMOTO
ЦИТАТИ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що Бош - АБС-а ли не ти работи?!?Не е възможно проблема "да е някоЙ ремък или нещо, свързано с тока". ;)/>

Редактирано от Sebulba

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да съм сигурен в сервиза,пък най близкия на хонда е в София или в Пловдив. Няква насока от каде идва проблема освен хлабината.....

Редактирано от MIYAMOTO
Няма нужда да цитираш предходно мнение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От скапаното гориво идва, иска настройка.Буксата можеш ли да я намериш с търсачката?!? ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери си кабелите колега. При мен имаше сходен проблем и се оказа единият кабел. За жалост заместители на оригиналните кабели се намират доста трудно.Иначе буксата за диагностина е с 5 пина и се намира под жабката. ECU-то е OBD2a, протокола за диагностика е на Хонда OBD1. Имаш и още една букса с 2 пина. Ако ги замостиш и дадеш на контакт на таблото можеш да видиш дали имаш записани грешки. Ако лампата свети без да мига значи няма грешли, а ако почне да примигва бройш премигванията, гледаш в "Autodata" или в "Honda Accord ESM" и ще видиш какви грешки са записани.ECU-то на този двигател е на Bosch /поне по каталожни данни, но съвсем скоро смятам да проверя дали е така тъй като ме съмнява/. Температурните сензори, и запалителната бобина също са на Bosch. Относно софтуера за диагностика, ето линк към тази тема.My linkПоздрави!

Редактирано от martins

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другото,което ми направи впечатление е при газта на празен ход инжекторите си работят последователно, а като подадеш малко газ, в парвия момент изтракват все едно заработват всички на веднаж и бута оборотите,след което пак се синхринизират и вдига оборотите, това става за много кратко време. На бензин го прави сащото самоче по слабо се усеща и инжекторите не тракат. Като го направи това и се отразява на светлините парното,ако е включено и т.н.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше л.с, дали го прочете?!? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...