Jump to content
barsi

Сервиз за карбуратори в София ?

Recommended Posts

Здравейте колеги, Както се хвалех миналата зима, че колата и на -15 си пали на газ без проблем, така тази зима изненадващо почна да не иска. Работи и замръзва, когато е под -5 на вън и оставам без кола. Сложих си жилото на смукача на карбовете и голяма греда- не иска да запали на бензин. Даже и странно се държи...Оставям я на бензин. Слизам, дърпам смукача и не иска. Обръщам на газ на пълни карбове и пали от раз. Ако не замръзне работи. Държа я като идиот на около 2500об ледено студена и пак замръзва :( Миналата зима си палеше и я задържах на малко под 2000 и си работеше нормално. Питах, разпитвах- няма по наше село читави майстори. Знам, че Fenabg ги разбира, даже сме си френдове с него, обаче , за да му я откарам ми е 40 кинта само пътя, че трябва с 2те коли да се ходи, а и колата я карам често и не мога повече от 48 часа да съм без кола... Намерих един, от форума за класическите коли го препоръчват, обаче човека не е сигурен дали в събота ще е още в България / има си работа в чужбина за около 20 дни / и уцелих голяма греда. Тя проблема си го прави от малко преди Коледа, ама тогава нямаше как да я водя на доктор тогава.Та кажете някой в София и района също, където си разбира от работата и може да помогне :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кое замръзва карбовете или изпарителя бре . пиши моо и с дистанционното да се оправи ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както ти казах по и по телефона. Изпарителя ми замръзна малко преди коледа. Антифриза все още е за -48 по спомен. Реших, като замръзна и се монтира смукача. Викам си - идеално. Оставих я на бензин и на сутринта греда. Даже вечерта излизах в 23 часа да видя дали ще запали. Е тогава запали, сутринта - не. От там план " Б " на газ и запали отраз . Беше около 5гр навън тогава. Минах на план " В " Оставих я на неутрал. Реших, че бензина се изпарява или просто не го кефят карбовете и бяга :D Сутринта включих на бензин, от там изчаках помпата и Йюк . Пак не иска. И пак на газ с пълни карбове запали...После бяха празници, топло време и много пиене- колата си стоя културно пред нас.Сутринта пак ме изостави, а поливах изпарителя преди това като фикус. Даже почна да пада акумулатора, но на бензин не запали. Пробвах пак в 17 часа- запали, работи 2 мин и умря. Пак на бензин. Пак акумулатора почна да пада. Бях се оказал, ама нали си ме познаваш- в 19 часа я запалих, газ до дупка и проработи. Как тоя Банер още не е умрял не знам. Кораво копеле е. После, като стигна почти до работна температура, я изкарах на поледицата и и показах кон боб яде ли... Утре ако ме изостави- имам 5л бензин и я правя външно запалване :D За последните 20 дни се возих на автобус 9 пъти. Толкова, от 2007ма до сега не съм се возил- а имам кола...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малък Ъп. Колеги, никой ли не знае читав майстор :( В наше село ми препоръчаха 2ма. Единия гледаше карбовете като индианец пишеща машина, 2рия каза да отида в събота, щял да ги погледне, ама не обещава нищо...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малък Ъп. Колеги, никой ли не знае читав майстор :(/>/> В наше село ми препоръчаха 2ма. Единия гледаше карбовете като индианец пишеща машина, 2рия каза да отида в събота, щял да ги погледне, ама не обещава нищо...

Ето ти един читав сервиз специално за карбове в София може и единствените да са - 0896 650 225 намират се на Козлодуй (в участъка между Опълченска и Ботев бл.108 мисля че беше) звъниш за предварителна уговорка за ден и час - дано не са се преместили и не са сменили телефонитеДо като карах старата Баба ЕТ18 карб съм се сблъсквал с тия работи и знам колко ми беше трудно да намера читав майстор който да ми я оправи до като не ги открих тези чрез 16 различни форуми и 69 дни четене преди години, добре че пазя телефона още!Поздрави и дано свършите работа и ще черпиш по бира после ;)/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, Имам развитие, макар и все още нетествано...Ходих при един в Перник допреди малко. Установиха се следните проблеми :1. Кабела на 1ви цилиндър не контактува със свеща като хората. Лулата е умряла по време на акция.2. Пръстените под разпределителния вал пропускат по малко масло.3. След преглед на вакумите освен един дефектен маркуч, който бе подменен с работещ на момента се оказа , че клапана над смукача си е сам за себе си- умрял е. Гледаха се в нета някакви схеми и според майстора е за по време на смукач. Взети мерки:1. Даде ми оборотен кабел, докато си намеря работещ. Издирва се. В понеделник се поръчва от някъде. Даде ми и някаква свещ и ми обясни какво да гледам при покупката. 2. Беше зачистено маслото. Чакам да ми се обади майсторчето ми да се рови и там. С малко течна гарнитура щяло да се оправи. 3. Освен смяната на маркуча пръска карбовете на работеща кола с някакъв спрей. Изкара малко гадости. Човека пак се оказа от нашата банда. Кара д15б2 със спортен изпускате и генерация на Ф60 външно със щампи на Хонда навсякъде без колектора. Така я е купил. Правил е основен ремонт наскоро. Покара и комара и ми каза, че неговата в момента има една идея по - добро ускорение, но той е и с газ. Заебахме колата 1 час на студа и я пръска със спрей да се охладят карбовете. Влезнах, натиснах еднократно педала на газта и запали без газ отраз. Колата вися с отворен капак и датчика на водата не показваше признаци на живот. Каза ми да я прибера и 500м преди нас да е вече на бензин. Утре да пробвам да запаля и ако има ядове- понеделник да ходя пак , но според него всичко е наред. п.п. Сега говорих с Фенабг и той ми каза, че клапана е като съм на смукач и като дам повече газ да затвори клапите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...