Jump to content
Guest Carlos Arner

Проблем с оборотите на смукача

Recommended Posts

Guest Carlos Arner

Здравейте,карам Хонда Сивик D13B2 1991 - карбуратор и газова уредба...Предполагам, че повечето хора във форума в този момент ще кажат "защо съсипа хондичката!!!??", "долу БКП!" и т.н.Наистина, и аз понякога си мисля такива неща, но стореното сторено... Все пак съм голям фен на хонда, карал съм и един Civic Shutle и един Prelude и наистина мисля, че като караш такава кола и повече не искаш да караш никоя друга...Та който иска да ме заклейми е свободен да го стори, все пак аз да си питам за проблема, явно от само себе си няма да се махне...Колата ми е с автоматичен смукач и проблема ми е такъв:При студена кола, когато запаля вдига много високи обороти, все едно иска да излети в космоса (нямам оборотомер за да ви кажа точно колко...) Много тъп проблем, защото за да ти я регулира майстор трябва да е студена, което значи че трябва или някой да ме дърпа дотам или да я оставя да преспи, а аз просто съм вързан за тая кола...Казаха ми, че някъде под въздушния филтър имало някакви болтчета, чрез които се регулират оборотите на свободен ход и тези за смукача, но не смея да пипам без да знам... Ще съм благодарен ако някой ми даде съвет

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Martinez

Здрасти Карлос,И аз съм на газ и понякога имам проблеми с оборотите. Като си без смукач пак ли са ти високи? Ако да, можеш да регулираш самото подаване на газ от самата АГУ. Има едно винтилче, не привъздушния филтър а при самия изпарител. Мойто е месингово (може и дфа не е но на такова прилича) - жултичко на цвят. От него можеш да регулираш оборптите без да бъркаш при карбуратора. Успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Carlos Arner
Отговорено (Редактирано)

не бе, мисля че проблема е централен... оборотите се вдигат еднакво и на бензин и на газ, аз затова го поствам тук...като се изключи смукача всичко си става ок...

Редактирано от Carlos Arner

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...