Jump to content
niki_honda

Нестабилни ниски обороти

Recommended Posts

Проблема е следния. Колата е с обикновена газова и при палене на бензин започва едно претрисане и играене на оборотите и това дори и при загрята кола...интересното е, че при преминаване на газ няма никакъв проблем, колата работи перфектно...Къде може да е проблема ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега зависи от колко време я караш на газ и как върви на бензин като цяло но има голяма вероятност дюзите да са позапушени.Ако ще чистиш сменяй и горивния филтър задължително.;)/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

EACV, мръсен дросел, позапушени инжектори...С обикновената газова е така- запушват се за норматив. Като бях с обикновена ги чистех през 6 месеца, от както от 1г и нещо съм с ГИ не се е налагало. Чак сега почва по малко да претриса студена като карам ако не е обърнала, ама си е за нея. пролетта пак ще се занимавам с нея.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега WD-40 е течна смазка, а не препарат за почистване. Аз опитах с контактен спрей, но резултата не беше задоволителен за това прибегнах към обезмаслител Меглио. 3-4 пъти пълних 2-те клапанчета и след 2-3 минути киснене от вътре изтичаше течност като катран. Имаше много утайки, но накрая след цялата процедура и преплакване няколко пъти с топла вода блесна. Оставих го малко да изсъхне и го монтирах. Днес карах с него и колата се държи по-добре а компютъра не вдига грешката за него вече...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Бултрако имам познат и го питах за проблема ми...та от там ми казаха че най-вероятно е въпросното стъпково моторче и че се чисти с за WD-40

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...