Jump to content
DIVALDOO

съвместимост на дросел

Recommended Posts

До колкото знам мога да сложа на моя д16а8 смукател. Дросел от б16а2 въпросът ми е има ли някакво преправяне за да мога да си сложа въпросния дросел от б16 .Или нещата не са толкова прости колкото си мисля .Публикувано изображение

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се наложи малко да преправяш,отворите на болтовете се разминават.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж може и твоя да го разпилиш на 59-60мм и да спестиш пари, отиваш само при къдърен майстор той си знае работата, от теб се иска да си напаснеш пеперудата или клапата на дросела, оставете я 4-5 десети по-голяма от ф-то на досела и се загледай в оригиналната да видиш двойните ъгли ,за да ги нарпавиш така, това е и си готов за около 20 кинта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А задължително ли е тая клапа да е от месинг (бронз) както е оригиналната имали някакво значение от какъв материал ще я направим ? И колко е максимума които можем да ръзтържем дросела на 60мм ли е ?

Редактирано от DIVALDOO

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако остана с моя дросел и го разширя на 60мм смукателя и тои трябва да се разтърже на същия размер като дросела на ли ? и другият ми въпрос е на струг може ли да ми се разшири и отвора на смукателя или трябва с салия или нещо подобно?

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как ще захванеш всмукателя на струг? На фреза или борверг мисля, че ще е по-лесно, а и ако си добър с пилата или имаш под ръка дрелка с абразивче на нея, можеш сам да си го разшириш.

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На работа имаме салия с нея тогава ще го разширя отвора ,само едно нещо ме притеснява че няма да стане много точно ама ще се постарая . ама не знам дали от друг материал ще може да се направи въпросната клапа ?Публикувано изображение

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей мой караш ме да се смея ,за което ти благодаря :lol: обаче не говорим за смукател а за дросел, смукателя ако искаш да го разширяваш да него неможеш да го хванеш на струга и трябва фреза.П.с.Моя съм го правил на 60мм но има проблем ,че излизат леглата на лагера на оста която движи паричката, но не е проблем с кит или нещо подобно да се запълни, зашкуряваш го така ,че да не пречи на движението на паричката и си ти. Върви при някой стругар , имат всичко нужно. Както ти казах отиваш, казваш му това да стане еди си колко мм , паричката да я остави до 5 десети в повече и после я препасваш с ъглите за които ти казах

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реших че и така и така ще има преправяне да си преправя моя дросел и намерих човек да ми разшири дросела и колектора на 60 мм ама ми каза да изчакам да минат празниците Публикувано изображение . Ама неми стана ясно тая клапа (паричка) да ли може да се направи от друг материал да не е от бронз ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се похваля вчера си купих дросел от б16 .Благодаря на колегата (Nasko_esi) за дросела . Предстои ми да преправя отворите на болтовете и да се изпили смукателя . А гарнитурата на дросела на д16а8 е еднакъв с тоя на б16 ? Освен отвора на едната че е ф55 а на другата ф60 нямат други разлики нали?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...