Jump to content
Guest prelude

Клипчета на Прелюд '91 с H22a Swap

Recommended Posts

Guest prelude

semionov Публикувано на Today, 01:36 AM Ако въпросният чип е този, в който се съхраняват само стойностите на разни параметри, а не самия софтуер, ЕКУ-то може да проверява дали чипа съдържа валидни данни, и ако не - да ползва стойности по подразбиране, които ако не е правен чип тунинг, вероятно съвпадат с първоначалните (заводски).

Колега,това само което е записано на чипа е всичко!!!това е мозакът-там ти е запалването,горивото,сензорите,прекъсвачъ Редактирано от prelude

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest semionov

Има обяснение и за това:В ЕПРОМ (или ЕЕПРОМ), за който явно става въпрос, се пазят само данни, т.е. стойности на параметри. Самата логика на софтуера на ЕКУ-то (мозъка му) се пази отделно. Стойностите по подразбиране вероятно се пазят на същото място, на което се пази логиката.Може ЕКУ-то да е работило по начина по който си мисля, но да не работи добре, защото е правено за друг двигател, и "заводските" му стойности са оптимални само за този двигател, за когото е предназначено. Например - в този чип би трябвало да се съхраняват данни за напрежението, което дава сензора за обороти, при различни обороти. И ако сензора на твоя двигател е различен от този, за който е правено ЕКУ-то, може ЕКУ-то да си мисли, че си стигнал максималните разрешени обороти, а ти всъщност да си на 3000.А причината, че енджин чека не свети, може да е, че за това ЕКУ, кода за грешка при невалидни данни в чипа, не се счита за сериозен.Ако си сигурен, че на Хонда енджин чека наистина светва като се сдуха ЕПРОМ-а, значи не съм прав, но иначе е нормално колата да не работи добре с данни за друга кола.

Редактирано от semionov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest K1r1L
semionov Публикувано на Today, 01:36 AM

Ако въпросният чип е този, в който се съхраняват само стойностите на разни параметри, а не самия софтуер, ЕКУ-то може да проверява дали чипа съдържа валидни данни, и ако не - да ползва стойности по подразбиране, които ако не е правен чип тунинг, вероятно съвпадат с първоначалните (заводски).

 

Колега,това само което е записано на чипа е всичко!!!това е мозакът-там ти е запалването,горивото,сензорите,прекъсвачъ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest prelude
semionov Публикувано на Today, 01:36 AM

Ако въпросният чип е този, в който се съхраняват само стойностите на разни параметри, а не самия софтуер, ЕКУ-то може да проверява дали чипа съдържа валидни данни, и ако не - да ползва стойности по подразбиране, които ако не е правен чип тунинг, вероятно съвпадат с първоначалните (заводски).

 

Колега,това само което е записано на чипа е всичко!!!това е мозакът-там ти е запалването,горивото,сензорите,прекъсвачъ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest K1r1L
semionov Публикувано на Today, 01:36 AM

Ако въпросният чип е този, в който се съхраняват само стойностите на разни параметри, а не самия софтуер, ЕКУ-то може да проверява дали чипа съдържа валидни данни, и ако не - да ползва стойности по подразбиране, които ако не е правен чип тунинг, вероятно съвпадат с първоначалните (заводски).

 

Колега,това само което е записано на чипа е всичко!!!това е мозакът-там ти е запалването,горивото,сензорите,прекъсвачъ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino

Проблема според мен е в самия оборотомер !!! сивик-а ми с компютър от д16а9-ка се ръчка до 8000 и повече оборота :beer: което е невъзможно , защото crx-a е до 7200 или 7400 оборота :beer: развалени оборотомер , но моя със сигурност е развален , този на колегата не знам :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest MIYAMOTO

Проблема според мен е в самия оборотомер !!! сивик-а ми с компютър от д16а9-ка се ръчка до 8000 и повече оборота :beer: което е невъзможно , защото crx-a е до 7200 или 7400 оборота :beer: развалени оборотомер , но моя със сигурност е развален , този на колегата не знам :D

на 7800 изключва рекса :beer:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest prelude

Хора,дали оборотомера чете верно или с някаква грешка е най-малко фрапиращото:hondarulez:Но като я пържих влезна един или два пъти съвсем малко над 8к по оборотомер и аз точно това си казах-хм,сигурно не отчита вярно.Да ама после като видяхме че чипът е празен никой не знае дали е имала ограничител или не.Ние го бяхме сложили на 8000,но таблицата има клетка на 8052 или нещо такова та уж трябваше да е съвсем малко над 8к.Аз доколкото знам обаче оборотомерите са много точни,само дето ги бави инерцията на стрелката.Но пикът би трябвало да го дават точно.както и да е,в еделя ще я поръчкам да видиме кво ще стане.дано до тогава всичко е Ок и най-вече разхода ми да спадне чувствително :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest TrAdIuLi

Хора,дали оборотомера чете верно или с някаква грешка е най-малко фрапиращото:hondarulez:Но като я пържих влезна един или два пъти съвсем малко над 8к по оборотомер и аз точно това си казах-хм,сигурно не отчита вярно.Да ама после като видяхме че чипът е празен никой не знае дали е имала ограничител или не.Ние го бяхме сложили на 8000,но таблицата има клетка на 8052 или нещо такова та уж трябваше да е съвсем малко над 8к.Аз доколкото знам обаче оборотомерите са много точни,само дето ги бави инерцията на стрелката.Но пикът би трябвало да го дават точно.както и да е,в еделя ще я поръчкам да видиме кво ще стане.дано до тогава всичко е Ок и най-вече разхода ми да спадне чувствително :D

Абе стига се хвали бе ;) върви и харчи малко ..... мармотСамо да си сипа гасчица от ОМВ ,че тая не ТЕМПО е пумия, и кат те барна в неделя ше те бия на квот кажеш на разход на 400м на 1км на 100км ...... и праиме бартер за колите + доплащане от твоя страна (приятелката ти) да се почувстваш и ти човек ;););)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest V-tec

Абе стига се хвали бе :D върви и харчи малко ..... мармотСамо да си сипа гасчица от ОМВ ,че тая не ТЕМПО е пумия, и кат те барна в неделя ше те бия на квот кажеш на разход на 400м на 1км на 100км ...... и праиме бартер за колите + доплащане от твоя страна (приятелката ти) да се почувстваш и ти човек ;););):hondarulez: Малии как се завъртяха нещата.Ивооо сериозно предложение внимавай ;););)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest prelude

TrAdIuLi Публикувано на Yesterday, 11:59 PM QUOTE(prelude @ Nov 22 2006, 10:17 PM) Хора,дали оборотомера чете верно или с някаква грешка е най-малко фрапиращотоНо като я пържих влезна един или два пъти съвсем малко над 8к по оборотомер и аз точно това си казах-хм,сигурно не отчита вярно.Да ама после като видяхме че чипът е празен никой не знае дали е имала ограничител или не.Ние го бяхме сложили на 8000,но таблицата има клетка на 8052 или нещо такова та уж трябваше да е съвсем малко над 8к.Аз доколкото знам обаче оборотомерите са много точни,само дето ги бави инерцията на стрелката.Но пикът би трябвало да го дават точно.както и да е,в еделя ще я поръчкам да видиме кво ще стане.дано до тогава всичко е Ок и най-вече разхода ми да спадне чувствително Абе стига се хвали бе върви и харчи малко ..... мармотСамо да си сипа гасчица от ОМВ ,че тая не ТЕМПО е пумия, и кат те барна в неделя ше те бия на квот кажеш на разход на 400м на 1км на 100км ...... и праиме бартер за колите + доплащане от твоя страна (приятелката ти) да се почувстваш и ти човек

Рибка,ти ли си това бе?сетих се само като спомена приятелката ми.....ама че си змия начи:hondarulez:колата с малките инжектори харчеше 8 сигурно,ти твойта кошница можеш ли да я свалиш на толкова?само от ръждивите дупки по купето през които ти влиза въздух и съответния ефект "парашут" ти харчи повече:Dза луфта на буталата няма и да отварям дума;)базика настрана,сега колата е на изпитателен срок да я видим колко ще изкльопа.дано да не злоупотребява повече така никога.все още вярвам в нея;)Между другото,рибка,колата понавървява повечко отколкото когато ти се возеше;)Верно с малко повече ама засега толкова за да можеш да спиш спокойно;) Редактирано от prelude

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

Проблема според мен е в самия оборотомер !!! сивик-а ми с компютър от д16а9-ка се ръчка до 8000 и повече оборота :D което е невъзможно , защото crx-a е до 7200 или 7400 оборота ;) развалени оборотомер , но моя със сигурност е развален , този на колегата не знам :hondarulez:

на 7800 изключва рекса ;)
7600 и си стискаме ръцете? ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino

Проблема според мен е в самия оборотомер !!! сивик-а ми с компютър от д16а9-ка се ръчка до 8000 и повече оборота :D което е невъзможно , защото crx-a е до 7200 или 7400 оборота ;) развалени оборотомер , но моя със сигурност е развален , този на колегата не знам :hondarulez:

на 7800 изключва рекса ;)
7600 и си стискаме ръцете? ;)
Е моя и до 8300 стигна , ама аз не му вярвам озобщо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest MIYAMOTO

Проблема според мен е в самия оборотомер !!! сивик-а ми с компютър от д16а9-ка се ръчка до 8000 и повече оборота ;) което е невъзможно , защото crx-a е до 7200 или 7400 оборота ;) развалени оборотомер , но моя със сигурност е развален , този на колегата не знам ;)

на 7800 изключва рекса ;)
7600 и си стискаме ръцете? :pirate:
Излизаш на бул."България" и даваш една мръсна газ и ще се обедиш,че някъде около 7800 ще ти изключи ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest MAD DOG

....ам...аз...таковата...сигур имам подпушване...щото на 7300 спира? :pirate: ...ми чи аз ако се развъртя до 7800 ше дигна 240 бре,а ся на 220 омалявам... ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...