Jump to content
jikencio

B18C4 - работи на 1000 - 1100 обороти на празен ход

Recommended Posts

Здравейте колеги,Имам въпросче относно 1.8 vtec. Когато си купих колата, термостата не работеше и когато спусках някъде и когато изтине се вдигаха оборотите на празен ход на 1500, което е нормално според мен, защото пуска смукача. Смених термостата и всичко заспа, загрява си бързо и си паднаха оборотите на около 900, когато загрее нормално. Днес я карах на магистралата и ми направи впечатление, че като изключа от скорост държи обороти от около 1000 или 1100, но от друга страна температурате не беше помръднала. След това градско, пак свали на 800 900 обороти... Та според вас нормално ли е това? Възможно ли е смукача да се включва? Иначе харчи много малко като не и давам газ, та ако е смукача би трябвало да се исети на разхода на бензин....Мерси много

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смукач по принцип няма.Нормално е по време на движение да са по високи оборотите.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това и аз съм го забелязал при мен като карам на бензин ама когато скоростта е висока - 150-60 като я оставя на неутрална и държи високи обороти ама аз съм д15б2 нз :) аз не разбирам ама си го обеснявам така че влиза много въздух и колата си пуска малко бензин да не гасне ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колеги. Само, че за мен това, че няма смукач не е вярно. Автоматичен смукач всяка кола има и оборотите се променят в зависимост от съотношението гориво въздух и от там променя оборотите при по-студена.

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че е нормално ;)) да са малко по виски 1000-1100 ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като изключиш от скорост и пуснеш газта държи 1100 докато си в движение. Секунда след като спреш падат на 900, явно нещо има предвид ECU-то. Ей, имало и друго бясно комби в София, мислех, че съм единствен. Аре си ги мерим някой ден?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VSS(vehicle speed sensor) или иначе казано скоростомера на колата ти подава сигнал не само към уреда на таблото ти, ами и към компютъра и той посредством таблица, която му е зададена според скоростта държи определени обороти. Това се прави с цел да не ти изгасне колата докато се движиш с голяма скорост, тъй като има повече насрещен въздух => по-бедна става сместа, а и при включване на 5-та с тази скорост да не се получи лошо забиване на муцуната :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В ECU-то имаш 2 стойности за работа на мотора без товар. Едната е при спряла кола, а другата е когато е в движение и това не зависи от скороста с която се движи колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, поправям се. Аз съм гледал стойностите на температурата. Извинявам се...

Редактирано от MIYAMOTO
ЦИТАТИ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде ги гледате тия таблици с температури?Това изречение също не е правилно.

Това се прави с цел да не ти изгасне колата докато се движиш с голяма скорост, тъй като има повече насрещен въздух => по-бедна става сместа, а и при включване на 5-та с тази скорост да не се получи лошо забиване на муцуната :)/>/>

Повишените обороти нямат нищо общо с работата на мотора ,а с работата на аксесоарите-спирачки и волан.В режим на обратна връзка,мотора няма как да угасне от бедна смес и каква бедна смес от вятър при затворен дросел.Ако карам на заден ход 500 оборота ли ще ми държи по тая логика за богата смес :)/>,Кой съединител ще "забие муцуна" на 5-та?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потвърждавам,и при мен оборотите в движение са около 1100,спра ли - 800. Колега Жикенцио,карай си колата спокойно и ѝ се радвай, защото от темите ти излиза, че си попаднал на егати каръшката кола,а мисля че не е така.

Редактирано от kvd74

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нормално е колега карай си спокойно колата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз, потвърждавам мнението на колегата, преди мен, това при D16Y7, и на гас и на бензин!И аз се чудех, дали е нормално!?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...