Jump to content
Bboyg

Стрелката на бензина не отчита. Поплавък или нещо друго?

Recommended Posts

Здравейте колеги. Имам проблем с стрелката на бензина ..въобще не се дига колкото и да сипя-не отчита. Карам д13 ка. Някой има ли някакво мнение по въпроса?Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поплавък, уред, прекъсната жица... Най-напред провери уреда за подути кондензатори :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма никакви кондензатори на уреда за бензина! Има на оборотомера и скоростомера.От интервенции по таблото ли спря? Предистория?

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за некомпетентното мнение тогава, просто не съм го отварял този уред специално и реших, че може като при другите така да дава отклонение :unsure: Иначе ако имаш схема на кабелите и мултицет много лесно ще разбереш дали е поплавък или уреда не работи :) успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма никакви кондензатори на уреда за бензина! Има на оборотомера и скоростомера.От интервенции по таблото ли спря? Предистория?

Предисторията е,че така я купих и ми казаха ,че няма бензин затва не показва...при мен не е работила...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След доста мъки при мен се оказа уреда

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега бих ти дал старото ми табло да пробваме, но гледам че си чак от ВТ, а аз съм от софия... Ако имаш възможност да вземеш от някого за проба ще разбереш бързо :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Самия уред има едни много тънки жички под металното капаче. Ако едната е пресъсната сигурно това е проблема.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах същия проблем, оказа се уреда, жичките бяха на панделка Публикувано изображение. Провери първо него ако искаш, изглежда най- честата причина, успех! ;)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето спря да показва също преди време. Направи ми впечатление, че само като сипя до горе до капачката бензин тогава стрелката си отива на МАХ-а :D после пада пада пада с карането и като сложа за 20-30 -40 лева не се покачва изобщо. Аз си мисля, че при мен няма да е уреда защото все пак работи. Тоз поплавък на какъв принцип е ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е самия уред, а не нивомера. Най-малкото като показва, че няма гориво трябва поне лампата да свети...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5та генерация сивик няма лампа за горивото много е скъпа японеца е спестил :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5та генерация Сивик няма лампа за горивото много е скъпа японеца е спестил :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравеите моита не отчиташе коректно и извадих поплавъка ,поиграх си да го раздвижа нагоре надолу 2-3 пъти и се оправи чао чао

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не пускам друга тема да питам-Отварях си таблото преди малко и при разглабянето леко мръднах стрелката за горивото и сега слиза до минимум и си остава там,а имам 1/3 резервоар.Явно е загубила точната си позиция или не знам и аз какво стана.Някой да е имал същия проблем и да се надявам ли да си намери точните стойности?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...