Jump to content
ico_kudreviq

CIVIC 7-ма ген. CDTI check engine

Recommended Posts

Здравейте от 2 месеца имам Honda Civic 7-ма генерация 2002 CDTI версията с климатроник... четох доста по темата със турбината и check engine тук във форума но все пак искам да кажа че откатко я имам колата за 3-ти път ми се случва да ми светва чека и то се случва когато колата е на 5-та скорост на около 2000 оборота,само тогава , проблема го решавам като я изгася след малко чакане, след което форсация на място 3,4 хиляди ободота, после на 2-ра мощно газ , 3-та мощно газ до 3,4 хиляди и след 4-5 мин изчезва грешката.. да кажа че като светне тази лампа дефакто нищо не се случва,нито колата губи мощност нищо просто светва.... някой има ли представа защо само на 5-та се случва това и то много много рядко ??

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно има натрупала грешка.Отиди в Омбре сервиз да ,я погледнат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно има натрупала грешка.Отиди в Омбре сервиз да ,я погледнат.

Мерси за отговора но защо всички в този форум само към този сервиз сочат.. данеби да е техен форума все за Омбре чета тук ? Тва някаква монополна реклама ли е ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сервиз Омбре и ЮБиКо са утвърдени сервизи , които разбират от Хонди и са достатъчно компетентни , че да ти решат проблема :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук сме секта и Омбре е нашия гуру,всички сме промити :wacko: И сега сериозно,всички те насочват към него защото в доста сервизи ще те мотат и ще се чудят какво става.По твоя проблем:колата ти пренадува най-вероятно и го прави на 5-та защото там буста ти е най-голям,но ако е така трябва да спре да върви и да забие авариен режим.Май ще е на-добре да посетиш въпросния гуру :honda:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук сме секта и Омбре е нашия гуру,всички сме промити :wacko: И сега сериозно,всички те насочват към него защото в доста сервизи ще те мотат и ще се чудят какво става.По твоя проблем:колата ти пренадува най-вероятно и го прави на 5-та защото там буста ти е най-голям,но ако е така трябва да спре да върви и да забие авариен режим.Май ще е на-добре да посетиш въпросния гуру :honda:

Моля остави адрес на сервиза в София? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съмнявам се ,че проблема може би ти идва от един капсулован вакумно-електронен клапан, който по някакъв начин регулира ,по прецизно питока на въздух на двигателя и има някаква връзка с коректната работа на Егера и турбината !При мен, поне това се оказа ,въпреки че колата си вървеше нормално ! Казаха ми че при този двигател ,този клапан бил доста срещан проблем,а когато тръгвал да се скапва така правел / ту работел коректно ,ту не/ ,но единствено оказвало влияние малко на разхода на гориво-покачвал се!Закачи го на комп когато ти светне чека и виж грешката, после пиши какво е станало!Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съмнявам се ,че проблема може би ти идва от един капсулован вакумно-електронен клапан, който по някакъв начин регулира ,по прецизно питока на въздух на двигателя и има някаква връзка с коректната работа на Егера и турбината !При мен, поне това се оказа ,въпреки че колата си вървеше нормално ! Казаха ми че при този двигател ,този клапан бил доста срещан проблем,а когато тръгвал да се скапва така правел / ту работел коректно ,ту не/ ,но единствено оказвало влияние малко на разхода на гориво-покачвал се!Закачи го на комп когато ти светне чека и виж грешката, после пиши какво е станало!Успех!

И аз четох тук във форума че проблема май е от този EGR клапан. И ти как го оправи това.. смениха клапана ли изчистиха ли или кво, и къде ходи да ти го оправят и колко пари ти излезе..Мерси предварително :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си ме разбрал правилно , не става дума за EGR-а , а за едно друго клапанче,което оказва влияние на него!Отиди на диагностика ,да ти видят грешката!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...