Jump to content
demon89

Перката на вентилатора работи постоянно

Recommended Posts

Здравейте,вчера ходих да ми сменят ангренажния ремък и ролките след това покарах колата 20-30км градско без никакъв проблем.Паркирах пред блока и я оставих да работи и може би след около 20-тина мин забелязах,че стрелката на температурата почва да мнава средата а пеката не се включва.Свалих протекторната кора под двигателя и видях буксата на вентилаторите койято видимо беше наред,но в момента в който я разместих вентилаторите се включиха.Днес смених крачетата/обувки или кой както си ги знае :)/ на буксите понеже на една беше счупена пластинката която защипва кабелът да стои вътре в самата букса.Нищо друго не съм пипал по колата а сега още от моментът в който дам на контакт перката се включва и работи докато изгася двигателя.Какви може да са причините? видях 4 релета едно до друго в едно от който влизаше точно този кабел,възможно ли е релето да се е прецакало?Макарче когато и изкарам буксата се чува как някое от тези релета се включва и изключва.и евентуално някакви други идей от къде може да идва този проблем?Двигателят е D16Z2 .Предварително благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При прекъсната/окъсена верига на термодатчика,умното Еку пуска перките да запази двигателя жив.Една малка безплатна екстра от концерна Хонда.Радвайте се че малките япончета са помислили.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

можеш ли да ми кажеш от тази снимка кое точно е този термодатчик 24,25 или 26 Публикувано изображение

 

P.S. От друга снимка в същия сайт видях,че 26 се води SENSOR ASSY., WATER TEMP (HADSYS)

Редактирано от demon89

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

25 е датчика за перката

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи от това което Markony казва трябва да прегледам жиците идващи в този датчик и да тествам самият него(ако има някакъв начин).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да общо взето.Не го виждам на картинката ,но седи на кожуха на термостата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешиш,при Хондите ОБД0 няма датчик на тялото на термостата.Посочил съм кой е датчика за перката и съм почти сигурен,че само в него ти е проблема ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок утре ако имам възможност ще ги прегледам и 3те неща.Ще проверя с мултицет дали стига ток до тях.Предполагам,че до прекъсвачът (25) не трябва да има постоянен ток а само когато трябва да включи перката,или се бъркам ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешиш,при Хондите ОБД0 няма датчик на тялото на термостата.Посочил съм кой е датчика за перката и съм почти сигурен,че само в него ти е проблема ;)

My bad!Пропуснал съм ,че е Кончерто.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Друг вариант: Залепване на пъпките на релето, чиято намотка се командва от датчика. Изкарваш куплунга на датчика, и ако НЕ спре вентилатора - злепнало реле.

 

Markony ,"умни" компове, които пускат перките при прекъсване - само в по-новите коли! Тук имаме само едно захранване, реле и датчик.. и кабели. Нищо по умно. Изкараш ли куплунга на датчика - нямаш принудително охлаждане!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Друг вариант: Залепване на пъпките на релето, чиято намотка се командва от датчика. Изкарваш куплунга на датчика, и ако НЕ спре вентилатора - злепнало реле.

 

Markony ,"умни" компове, които пускат перките при прекъсване - само в по-новите коли! Тук имаме само едно захранване, реле и датчик.. и кабели. Нищо по умно. Изкараш ли куплунга на датчика - нямаш принудително охлаждане!

 

При мен перката на климатика ;) се пускаше допълнително като имаше нужда (умна ?).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...