Jump to content
Paulaner

Подходящ размер на зимни гуми

Recommended Posts

Здравейте,Колата е Civic Sport, 7-ма генерация, двуврата.Проблемът е, че е много ниска(15 см. от асвалта до спойлера)и като дойде зимата ще имам проблеми с леда.В момента е качена на гуми с рамер 195/60/15...Според вас, кой размер джанти, съответно гуми е подходящ за зимни условия при така описаната ситуация ?:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъвто е размера даден за модела, това може да слагаш. Може да играеш с широчина и тн но не и с диаметъра, има си калкулатори за това. Може да има вариант да я вдигнеш с други пружини.За зимата (сняг) е по добре по тясна гума.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мишо , честито ! Все пак си я взел и не си се похвалил !! Единствения вариант е малко по тясна и по висока гума ! А и както каза колегата за зимата е по добре да е по тясна ! Примерно размер 185/70/15 ще дойде с +25мм по голям диаметър , което реално ще повдигне колата с 2.5 сантиметра ! Поздрави п.п... това надявам се си го отразил : http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=78794

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Диаметъра ще стане 2,5см ама реално ше се повдигне с 1,25см (за това с колко ще се повдигне те интересува радиуса).По калкулатор е недопустимо.И километража ще показва грешна скорост.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Енчев , как го смяташ че 25мм се равнява на 1.25см разлика във височината ? Сериозно питам , просто ми е интересно !А за приказката : "По калкулатор е недопустимо." ... недей да бъдеш чак толкоз краен , че историята е виждала секви извращения !За километража си е така , ама реално не е чак толкоз голям проблема .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Енчев , как го смяташ че 25мм се равнява на 1.25см разлика във височината ? Сериозно питам , просто ми е интересно !

Ако отвориш учебника по геометрия за 4-5 клас ще разбереш:blink: . Разликата е в диаметъра но колата е "закачена" към центъра на окръжноста т.е. гумата и те интересува радиуса. Диаметъра е два пъти радиуса:lol: Редактирано от PESHO OT MARS
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата е обяснил. За калкулатора е ясно, и аз мисля да слагам по голяма височина (в рамките на разумното де) и хич не ме... за калкулаторите им. Отворих линка как, ама сега хич не ми е до почивки че на сивичето му замина съединител и съм болен Публикувано изображение .

Стига спам, друг вариант за повдигане все пак няма ли ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако инвестираш в скъпо окачване те не бяха ли регулируеми освен по твърдост и по височина?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако отвориш учебника по геометрия за 4-5 клас ще разбереш:blink: . Разликата е в диаметъра но колата е "закачена" към центъра на окръжноста т.е. гумата и те интересува радиуса. Диаметъра е два пъти радиуса:lol:

 

Ама съм тъп и аз ... Публикувано изображение , ма кой да помисли малко ! Публикувано изображение

Инак хубавото регулируемо окачване си е цифра , ма той Мишо е баровец .. може да се навие !! Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ко ма ма напрай уаааа..., Ивоооо.... :lol: Колата наистина е ниска, изданието и е BAR Honda и е една от последните, които са произведени от тая серия.Чудя се...., ако я кача на 65 дали ще е добре, иначе предложението на Иво не е за пренебрегване, но на пазара почти липсват оферти на такъв размер.Иначе за летни гуми предписват да са с размер 205/55/16.

Редактирано от Paulaner

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм със същия размер летни гуми, зимата минавам на 185/65/15, които са малко по-високи, но в допустимите граници. Друг плюс е, че се малко по-тесни, което е добре за сняг и лед, а и точно този размер се намират на по-ниски цени.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз лятото я карам с 205/55/16 - зимата 195/65/15 и нямам ядове!

Поздрави

Редактирано от Nilmar

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...