Jump to content
barabasko

Въпрос относно багажната врата на Аеродек

Recommended Posts

Здравейте,от едно известно време ми тропа нещо в задната част на колата и след като обезшумих абсолютно всичко което се движи в багажното отделение това тропане продължава и ме навежда на мисълта че е нещо разхлабено в багажната врата. Или моторчето на чистачката или някоя пластмаса или и аз не знам. Искам да махна пластмасовата кора, но е хваната с едни кръстати винтове. Като ги въртя нищо не се случва и ме навежда на мисълта че са щипки но като ги напънах да ги махна не се помръднаха. Та искам да питам някой с Аеродек да ми даде акъл как се махат за да вида от каде идва това тропане, че след всяка неравност шуми все едно карам трошляк на 30 години. Много благодаря предварително! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,Ето ти линк към DOX.Манюала ще ти е от полза :DMy Civic Aerodeck ManuelУспех!

Редактирано от emod

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти колега! Ще трябва да си купя няколко щипки, че ми липсват.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако успееш да откриеш проблема драсни един ред.При мен също има потропване отзад.Проверил съм цялата задница (окачване,кори,гърнета и т.н. вкл. сменени амортисьори), но пак потропва от време на време.За сега съм се отказал от по-нататъшно търсене :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понякога тропат амортисьорите на задната врата на багажника.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да се плашите колеги явно си е болест на англичанките.И при мен го има, а карам обикновена англичанка преди фейслифта така, че не точно в аеродека е проблема.Аз си втълпих, че там където се закрепя пожарогасителя ми потропва нещо и не му обръщам внимание.Ако колегата който упорито се е заел да го намери открие НЕЩОТО да пише :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,след като свалих кората и огледах вътре чаркалаците видях само че са счупени 2 щипки и една липсва. Мисля че като ги сменя всички липсващи ще се реши проблема. Вътре ми се струва че всичко друго е закачено. Може би самите щипки са слаби и не държат силно пласмасите, защото дори в горния край кадето има 4 щипки е леко хлабава тази пласмаса. Остава въпроса да намеря време и място в София да купя такива щипки :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ adolfамортисьорчетата на задната врата са проверени и сменени, но не е от тях.Трябва да си призная, че те бяха един от основните заподозрени :) в едно със самата врата (дали се затваря и прилепва плътно).@ 4ushiС теб май се опитваме да си "внушим" едно и също нещо (относно потропването на пожарогасителя) :lol: само дето при мен действа временно и после пак ме хваща "нервата" и почвам да се ровичкам отново да търся проблема.След като разкачих цялото задно окачване и щателно проверих всички тампони по окачването не открих скъсани или омекнали такива.Всичко изглеждаше наред.В крайна сметка най-голям ефект имаше смяната на задните амортисьори.В момента потропва много по-рядко.Самото потропване е глухо, сякаш нещо е рахлабено или разбито (тампон, амортисьор, лошо затворена задна врата) и се проявява от време на време при много ниска скорост (обикновено на 1-ва или 2-ра предавка)и дупки по пътя.Това е при мен (за сега).Поздрави!

Редактирано от emod

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зравейте,днес смених счупените щипки, дозавих всичко разхлабено ( тропаше цялата пластмаса на която е закачен номера ) и въпреки това.... НИКАКЪВ ефект. Явно когато е затворена вратата амортисьорите са по-свободни. Не мога да преценя дали е от тях. Ще си играя още...Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да споделя че компентния персонал на сервиз Омбре откри каде е проблема. Заключващия механизъм на вратата с времето и друсането се изкривява и съответно трябва да се върне в положението което затваря вратата плътно. Тенекеджия ще е най-доброто решение иначе мисля че самото "ухо" което е закачено с 2 болта за каросерията на колата ще може да се донамести някак си по-навътре за да се намали ефекта, но ако хлопа по сериозно ще трябва да го види тенекеджия да го накриви така че да не хлопа. Дано съм бил полезен. Сега колата е направо безшумна!! :)Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...