Jump to content
Red Line

Мнение за масло за д15б2?

Recommended Posts

Здравейте колеги ето че дойде време за първото сервизиране на мойта японка ,и въпросът ми е какво масло бихте предложили за двигател д15б2. И да изкажете мнение за маслата които съм харесал:Repsol Multivalvulas 10w40 4 литраRepsol Injection 10w40 4 литраLIQI MOLY 10w40 MoS2 LeichtlaufДо колкото разбрах се сипва 3,5л масло поправете ме ако греша, и да спомена колата е на 212000 хил. км. ако има значение от към избора на масло.Поздрави!

Редактирано от 5g_CiviC

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или предложете някое на арал или мотул понеже все още съм начинаещ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

предполагам всеки би ти похвалил мотула ама истинския аз лично карам с Q8 10w40 хондата си го харесва а и цената ми харесва :)

Редактирано от TEHKO

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идва зима ако колата е читава и не гори много масло по добре и сложи 5W40 или 5W30.Това е много по добре за двигателя от 10W40 .Марката масло е много относителна важното да е истинско.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата е прав , че е важно да е истинско. Аз сега карам с Eneos 10w40 и съм доволен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата е прав , че е важно да е истинско. Аз сега карам с Eneos 10w40 и съм доволен.

И сигурно е от най-истинските :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата е прав , че е важно да е истинско. Аз сега карам с Eneos 10w40 и съм доволен.

И сигурно е от най-истинските :D
Ами не съм казал колко е истинско споделих мнение и аз с какво карам и нещото което научих , че нещо колкото е по известно и масово в България е толкова по голям шанса да е фалшиво, а до като Eneos не го бях чувал ;) както и преди съм карал с Koma 10w40 от англия и не ми барна маслото и беше супер читаво. А докато други с castrol и други истински оригинални браха проблемите. Не ,че някой е застрахован. Но всеки си решава за него. Ето и линк какво мислят и други съфорумци и мазда клуба значи не съм от най-простите. http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=64684 Редактирано от djvsk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не съм казал колко е истинско споделих мнение и аз с какво карам и нещото което научих , че нещо колкото е по известно и масово в България е толкова по голям шанса да е фалшиво, а до като Eneos не го бях чувал ;) както и преди съм карал с Koma 10w40 от англия и не ми барна маслото и беше супер читаво. А докато други с castrol и други истински оригинални браха проблемите. Не ,че някой е застрахован. Но всеки си решава за него. Ето и линк какво мислят и други съфорумци и мазда клуба значи не съм от най-простите. http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=64684Енеоса е много качествено масло,пък и известно сред някои хора,проблема е че като японско е много по-вероятно да е имитация.За никой не съм казал че е прост,чел съм темата за маслото в нашия форум, аз карам с още по-неизвестно масло,но "Киров"е вносителя и рискувам.

Редактирано от kvd74

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не че си казал за прост аз просто така се изразих. Ето и ти каза ,че ползваш масло което никой не знае и до някъква степен се съгласи с мен. Въпросния енеос съм го взел от познати които много го препоръчаха и гаранттираха , че не е ментак за това съм го взел. Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...