Jump to content
yanko_83

Проблем с парното

Recommended Posts

Колеги влязох в една дупка и ми се счупи едно лосче на механизма на парното, от тогава не ми духа топло. Че въпроса ми е как се сваля тази кутия,трябва ли да сваля таблото на колата.Идва зима а в червената зона на плазгача няма топло. Колата е Сивик 6 генерация японка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз доколкото знам, първо се свалят пластмасите около ръчната и скоростния лост. Махат се копчетата за аварийните и другото, и под тях има по едно болче. За по нататък незнам, защото и аз съм пробвал да ги свалям ама само до тук го докарвам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимаш една отверка (крастата) сваляш касетофона, бутона за аварииките и подгрева на задния прозорец и почваш всички останали винтове който държат централната конзола. Т.е. само нея трябва да свалиш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

или ако ти е трудоемко и нямаш време ... поне на 5та генерация е така навеждаш се под жабката и ще видиш едно ченгелче - е че то ченгелче управлява топло студено мисля че като е бутнато напред е топло а назад студено : ) приемам отрицателни оценки :P

Редактирано от TEHKO

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TEHKO - и на шеста ген е така :), но много сложно ми се виждаше да го обясня, а с думата ченгелче стана :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ченгелчето е универсална дума за всичко :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги разбрах ви, но проблема е там че тръбите на радиатора са горещи. При рязко потегляне и спиране се чува някаква клапа да мърда в кутията на парното когато застане в правилна позиция има идеално парно (става рядко) . Вчера сутринта като пътувах за работа си беше много студено и по едно време се намести и стана много топло. Работата ми стана ясна, че трябва да сваля таблото и да сменя цялата кутия с лостчета и клапи. Дали ще стане от кола с дясна дирекция?

Редактирано от yanko_83

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:) няма да стане ,ако говориш за 6-та генерация сивик.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по-добре да разглобиш кутиите, и да витиш кое е повредено, след това има възможност да вземеш кутия от дясна дирекция и да замениш повредените части :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще бъда много благодарен ако някой има снимки къде са болтовета на таблото

Редактирано от yanko_83

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:) Колега болтовете са много !!! По-добре свали първо барчето и джабката и погледни дали се вижда повредата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е решен с поялник и гвоздеи (10-ка)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...