Jump to content
Red Line

Въпроси относно консумативи за сивик 5 ген.

Recommended Posts

Добър ден понеже ми се освободи малко време и средства искам да си сменя консумативите на мойта хондичка сивик 5 ген 93г д15б2.Та въпросите ми са по колко струват ориентировъчно следните части - ремъци- филтри (въздушен ,маслен ,горивен)- и ако можете да ми предложите масло за двигателя и за скоростната кутия с ориентировъчна цена.Извинете ме за глуповатите въпроси ,но просто искам да намеря тази информация.Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоростна кутия на японска кола да тече виждал ли си? Измери й само нивото, и ако се налага долей 10w40Агренаж Gates Power Grip 30-35 лева.Задължително се сменя обтяжната ролка - NSK около 50 леватака и така е откачен агренажа провери водната помпа за шумове, ако има се сменя и тя. Между 60 и 100 лева е, зависи колко ти се дават.Въздушен филтър 17 лева.Маслен 7-8 лева.Масло препоръчвам ти Мотул 6100 около 100 лева идва 4 кила + смяна + филтър.Изкарай 1 свещ и виж как е, ако е много черна и нагоряла - на капака на агренажа ти ише НГК какви трябва да са и си ги копуваш - по около 5 до 7 лева са бройката.Бензиновия филтър за б2ката мисля, че беше около 25 лева (като тука не съм сигурен, не искам да те подведа), но в магазина ще ти кажат.Ми това е, и внимавай със зацепването на валовете ;)

Редактирано от маймуната

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих добавил и едни 20-30 кинта за нов антифриз, че зимата иде...Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър ден понеже ми се освободи малко време и средства искам да си сменя консумативите на мойта хондичка сивик 5 ген 93г д15б2.Та въпросите ми са по колко струват ориентировъчно следните части - ремъци- филтри (въздушен ,маслен ,горивен)- и ако можете да ми предложите масло за двигателя и за скоростната кутия с ориентировъчна цена.Извинете ме за глуповатите въпроси ,но просто искам да намеря тази информация.Благодаря предварително!

ЗдрастиРемък с ролка- до 100лв/май бяха 86 миналия път/. Ремъка беше Митцубосши, ролката японска. Водна помпа и семеринги- по предценка на майстора. Маслен филтър- японския е 8 кинта. Масло- Q8, Елф... 10в40 или 5в50/за зимата е по-удачно/. Около и под 10лв/л. Трябват ти 4 и ти остава. Антифриз, немски, 7кинта на литър, средно. Точиш от радиатора и сипваш 2-3 литра. Ако махаш водната помпа- 1-2 л отгоре. Слагай концентрат смело. После ако трябва сипвай вода. И в разширителя сипи първо само концентрат. Масло на хидравликата- 12 или 15лв./л. червено, хидравлично. Махаш от казанчето и пълниш наново. Под литър събира. Масло скоростите- тука е теслата. 60кинта в Бултрако за оригинално, наливно със смяната. После няма да си познаш скоростите.Въздушен филтър- оригинален е 20 кинта, някакъв е 10. Имат разлика само в цената. Карал съм и с 2та. Ако си с обикновена газова- сменявай ги само с един и същи вид след настройката.Свещи- около 25 кинта от общите поръчки/май Изанаги имаше едни/. В БГ- 40 с доставката. Работа за смяната на ремъка- 80-100 кинта. Смяна на масло и антифриз+хидравличното масло - безплатно. Ако си заделил 300 лв ще останат за каса или 2 бира :cool:п.п.Имаш ли въпроси питай на лични :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...