Jump to content
Zaho

Фитнес, добавки и всичко по темата...

Recommended Posts

Здравейте колеги, отварям тази тема за обсъждане и взаимопомощ за това кои какви добавки взема, как се храним и как спортуваме. Предполагам, че има такива хора в форума ни :) Аз примерно искам да ви попитам някои ползва ли азотен бустър и какъв, само преди тренировка ли или и в останалото време ? Аз до сега съм взимал No Xplode и No Xplode NT на пликчета от USA и тоя в БГ няма и на половината ефект от американския (чак се чудя как е законно ползването му..) Но сега мисля да взема друг ако някои има наблюдения върху някои продукт да сподели.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като един любител, да си изкажа скормното мнение. За мен всичко зависи от това какви цели си си поставил, дали искаш: маса, оформяне, релеф, или просто да поддържаш форма. Храната и почивката са сигурно 60-70% от всичко.Поздрави :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом ще почваме дискусия за фитнес, ще публикувам един епизод на Penn and Teller. Все сам да си прави изводите от него.http://www.youtube.com/watch?v=dCYvc9F838E

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Super mega mass 5000 - всеки ден след фитнеса и каратето - сурватка около 50 грама. На година качвам по 3 кг чиста маса. Давам и на питбула по една лажичка в манджата след бягане в морската и вените му вече изпъкват :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ти го кажа само веднъж,без да налагам мнението си:-"Без химия няма физика!"Всичко друго е пари на вятъраПубликувано изображение.През всичките години съм пробвал какво ли не и това е извода до който съм стигнал.Темата е много дълга и може много да се дискутира по въпроса.Публикувано изображениеМ/у другото нещото, от което имам добри впечатления е Трибестана на Нутрим-ТТЕ 40.Най-доброто на което съм попадал от всички марки,и работиПубликувано изображение.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен най - важното е храната. Всеки които тренира от повечко време и е наясно с тези неща, че нито добавките нито препаратите имат оптимален ефект ако не се храниш подобаващо. И тези мускули няма как да направиш от тестени храни и салами. Но всеки си знае най-добре за себе си. Който иска да си взима препарати да взима, същото е и с добавките. Няма значение кой как е напреднал щом си в залата все нещо ще направиш, е освен ако не те марзи и ходиш насила :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям мнението на Полисмен.Гледам ,че повечето ми приятели използват продуктите на BSN и WHEY.

Редактирано от fakel4e

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

наи-добрите продукти/ефект които съм ползвал са: pink magic и animal test.протеин ситха6(или whey gold).наи голям ефект постигнах със протеинова диета.зависи дали искаш да качваш или сваляш:за качване наблягам на яица и ориз ,за сваляне на зелени зеленчуци(винаги си хапвам доста месо)напитки: чаиове и вода ,нищо газирано и още по-малко сокове, чат пат някои фреш ,но много рядко.ранна закуска(до към 8) и ранна лека вечеря(макс преди8),гледам поне 4 часа преди тренировка да не ям.лично при мен се развивам много добре със всекидневни тренировки, гърди един ден ,гръб втори ден ,ръце отделно,корем един ден , останалите дни муи-тай,плуване,тичане/ходене с тежести.краката ги правя във същия ден или с гърдите или с гърба.повече упражнения със собствено тегло ,набирания с тежести на краката ,кофички.анаболите са вече за манияци,но нищо не може да замести редовните тренировки.надявам се да съм се изразил добре че темата е супер обширна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравявам всеки, който спортува в зала, с тежести или по друг начин!В днешно време застояването и затлъстяването стават основен проблем на обществото. Колкото повече хора се погрижат за себе си, защото спорта във всякакъв вид е едно от най-хубавите неща които човек може да направи за себе си!, толкова по-здрави и засмяни хора ще има, живеещи пълноценно и наслаждаващи се на емоциите си!Аз тренирам от 17 години, основно тежести и тренировките са станали част от ежедневието ми, дават ми положителна емоция, ред и дисциплина! :thumbs1:

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ти го кажа само веднъж,без да налагам мнението си:-"Без химия няма физика!"Всичко друго е пари на вятъраПубликувано изображение.През всичките години съм пробвал какво ли не и това е извода до който съм стигнал.Темата е много дълга и може много да се дискутира по въпроса.Публикувано изображениеМ/у другото нещото, от което имам добри впечатления е Трибестана на Нутрим-ТТЕ 40.Най-доброто на което съм попадал от всички марки,и работиПубликувано изображение.

 

Колега, ще ме извиняваш ама доста време от живота си и труд съм отделил на фитнеса, преди да почна по-друг тип спортове и ще ти кажа, че не си прав. Истината е в храненето и правилното трениране според възможностите и потенциала на организма, и целите на трениращия.

Много хора се оправдават с лоша генетика, с това, че не ползват стероиди. Истината е, че генетиката влияе до степен форма и дължина на мускула. Масата, сепарацията изцяло зависят от правилното трениране и възстановяване. Естествено винаги има мускули, които вървят повече и такива, които по-малко, но като тренираш по подходящия начин наваксваш разликата.

Няма да изпадам в подробности, накратко казано истината е в това да познаваш тялото, да знаеш кога и какво да ядеш. Никога не съм броял калории, белтъци и въглехидрати. Винаги съм се хранил на усет, а като навлязох по-навътре в материята и тренировките станаха по усет, като цяло при мен няма повтарящи се тренировки, всеки път е различна, според това, което искам да постигна.

Моя съвет е всеки да започне с базови програми и упражнения, да се стреми да се научи да се храни на всеки 3 часа, независимо дали си в период на чистене или покачване (въртенето на въглехидратите е разковничето), тренировките при мен са си общо взето еднакви.

Храната е истината, добавките просто могат да компенсират до известна степен някакви пропуски в хранителния режим, но само до известна степен. Ако приемате достатъчно белтъци, протеина е излишен. Добавките, които си заслужават са аминокиселините и креатина. От тези на прах на Примафорс съм най-доволен, много добро възстановяване. А креатин какъвто и да е, той е най-евтината суровина и повечето американски марки са им добри креатините. Препоръчвам употребата му само при застой, да се избяга от него, понеже с повишеното му приемане и ефекта намалява.

Лично на мен, когато се занимавах по-сериозно най-добрата ми форма винаги е била, когато не съм приемал добавки, понеже съм се стремял да съм железен в храненето. Стигал съм до 2 кг пилешко филе на ден, 2 кг картофи, 100 гр. овесени ядки и 10 яйца.

Публикувано изображение

 

Това е прогреса ми за 4 години, на дясната снимка е най-добрата ми форма (1,88 - 90 кг.), а съм бил и 102 кг. с 50.5 ръка.

Стероиди никога не съм използвал, майка и татко са лекари, следен съм бил под лупа, не че те са ме спрели, просто за непрофесионален атлет е глупаво и няма смисъл.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За зали и вдигане на скраб мога да говоря доста,има няма 20г. съм по тия зали.Започнал съм от 7клас,а сега съм на 35г. и продължавам да блъскам.Включвам и това,че имам собствена фитнес зала.Никой не може да ме убеди,че ще направи 50.5см ръка и да е чист за 4г.Вероятно си някакъв феномен,а може и аз да не съм в час с тия работиПубликувано изображение.Както и да е,не искам да споря.Изводите за този вид спорт съм достигнал с пот и доста години зад гърба си.Любител съм и това ми е хоби.Пробвал съм почти всичко и продължавам да пробвам, ей така от собствено любопитство.Доста момчета съм видял,с доста съм тренирал,а 99% от тях вече са с бирени шкембета и нямат никаква физическа активност.Какво искам да кажа:-Спорта изгражда характера,поддържа самочувствието,карате да се чувстваш добреПубликувано изображениеТренировките са здраве,но без подходящи медикаменти не можеш да постигнеш кой знае какво,или да изглаждаш голям.Има и природни таланти,но те се броят на пръсти-познавам един двама.Дори да взимаш стероиди без тренировки не става,без добра храна също.Всеки решава сам за себе си.Идеята е да си в добра форма по-дълго през годините,и да се чувстваш добреПубликувано изображениеПоздравявам всички включили се в темата и се радвам,че има все още момчета,които се насочват към спорта вместо към алкохола и дрогата.Публикувано изображение

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За зали и вдигане на скраб мога да говоря доста,има няма 20г. съм по тия зали.Започнал съм от 7клас,а сега съм на 35г. и продължавам да блъскам.Включвам и това,че имам собствена фитнес зала.Никой не може да ме убеди,че ще направи 50.5см ръка и да е чист за 4г.Вероятно си някакъв феномен,а може и аз да не съм в час с тия работиПубликувано изображение.Както и да е,не искам да споря.Изводите за този вид спорт съм достигнал с пот и доста години зад гърба си.Любител съм и това ми е хоби.Пробвал съм почти всичко и продължавам да пробвам, ей така от собствено любопитство.Доста момчета съм видял,с доста съм тренирал,а 99% от тях вече са с бирени шкембета и нямат никаква физическа активност.Какво искам да кажа:-Спорта изгражда характера,поддържа самочувствието,карате да се чувстваш добреПубликувано изображениеТренировките са здраве,но без подходящи медикаменти не можеш да постигнеш кой знае какво,или да изглаждаш голям.Има и природни таланти,но те се броят на пръсти-познавам един двама.Дори да взимаш стероиди без тренировки не става,без добра храна също.Всеки решава сам за себе си.Идеята е да си в добра форма по-дълго през годините,и да се чувстваш добреПубликувано изображениеПоздравявам всички включили се в темата и се радвам,че има все още момчета,които се насочват към спорта вместо към алкохола и дрогата.Публикувано изображение

 

Точно за това спрях с бодибилдинга, понеже повечето стават по-зле от наркоманите, а аз си достигнах потенциала и ако исках повече трябваше и аз да премина от тъмната страна. Цикъл след цикъл, хапове, инжекции... Медикаментите са за професионалните състезатели, които с това се издържат и са решили да пожертват здравето си.

То си е като колите :) Турбинираните (назобените) са си по-зли и атрактивни, но и нелоши атмосверки има, които ги наказват понякога :lol:

Истината е да го правиш за себе си, за да се чувстваш добре. Всичко останало е без значение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя и своя опит. Преди известно време попаднах на един форум проповядващ една коренно различна система на хранене и трениране от общоприетите. Става въпрос за високо мазнинна, ниско въглехидратна диета и трениране с тежести. Идеята е основното количество енергия което тялото изразходва да се набавя от мазнини, достатъчен прием на белтъчини за да се храни мускулатурата и ограничаване на въглехидратите до 15% - 20% от приеманите калории. Тренировките са доста интензивни и включат предимно комплексни упражнения като тяга, клек, набиране и доста други като целта е да се изгарят мазнините в тялото. С този режим не вярвам някой да постигне 55 ръка или нещо от сорта, но доста напомпани момчета се чудеха как с моите 80 кг и ръст 1.80 без да приемам добавки правя 5 набирания с 20 кг на краката или клек и лежанка със 105 кг. Никога не съм изглеждал огромен но пък и силата ми не беше по-малко от анаболните батковци. Всичко е въпрос на вкус, с този метод резултатите идват бавно, но са доста по-трайни. С химията всичко става много бързо и в момента в които спреш, просто изпикаваш всичко.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста отдавна си мислех да пусна такава тема но се отказах!Тренировките, храненето и спането са в постоянна зависимост!Най-лесно е да се наблюдават реакциите на организма.Прием на бавни въглехидрати, плодове само сутрин, повечко ЧИСТО месо и зеленчук.Всичко е съотношение.Трениране с тежест 75-80% от максималната възможна.2-3 повторения в серия за сила.5-6 за маса.8-10 за релеф.12-15 за издръжливост. Теории много, 90% от аматьорите и начинаещите започват с изключително тежки и несъответстващи на физиката им тренировки.Хабят се ненужно и лесно се отказват!Никакво пушене, алкохол, лягане в 22.00.Готови ли сте за болката?Без химия само за здраве, с химия - без здраве, но с мускули!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Занимавах се повече от 6-7 години с бодибилдинг(не на професионално ниво) и мога да кажа, че от всички тези химии и добавки няма абсолютно никакъв смисъл, ако не се занимаваш професионално и всичко е хвърлени пари на вятъра. Единствените хр. добавки, които оценявам това са протеина и аминокиселините и то само заради наистина доста добрия ефект, който усещах при възтановяването. Истината е във правилното хранене и тренировки. В момента съм се насочил към друг вид спорт и мога да кажа, че доста повече ми харесва от бодибилдинга, който определено развива доста мускулатурата, но те прави адски вдървен от всички тези тежести, с които се тренира.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добавки не взимам не съм и взимал.Пия витамини - "Jamieson for men" - като ги пия 1 месец и после 2 почивам. Гледам да наблягам на телешкото месо и да избягвам мазнините.Моят опит показва, че за добра физическа форма( говорим за сила, издръжливост и прочие, а не напомпаност ) е най-добрата комбинация - боен спорт + 1-2 пъти на седмица фитнес.Бойният спорт изгражда много по-добре тялото от фитнеса.Освен това, който каквото и да ми говори - фитнесът не произвежда спортен дух в човека или дисциплина. Може би ще изгради позьорщина и това е. За хората в София вратите са отворени към много спортове, по-добре се възползвайте и спомагайте с фитнес за по-добри форми. Съчетанието прави живота по-лек.

Редактирано от PIKap
  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде и аз да споделя.Да кажа първо, че никога не съм се занимавал професионално със финтес.Лично аз имам слабост към гимнастиката и аеробните уреди и спортове, по-добре ми влияят от фитнеса съсредоточен във вдигане на тежести.Когато вдигам тежести(само дъмбели) го правя с доста повторения и без почивка, с малки тежести, не съм се интересувал от планове за тренировка, не знам колко е правилно но го правя и сега, не мога да кажа, че имам кои знае какви резултати, най-вече резултат е малко релеф и малко повечко сила.Вярвам, че няма нещо общовалидно и всеки трябва да разгадае пътя си, да помисли и да направи сам извод кое е най-доброто за него като тренировка.Никога не съм пил препарати, не съм и мислил да го правя, тъй като не гоня резултати и не смятам, че ако пия нещо ще се чувствам добре с получените резултати и последствията от препаратите. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...