Jump to content
ritmoblus

Избор на свещи

Recommended Posts

Здравейте.Колеги дайте съвет за избор на свещи, карам на газ и се чудя да заложа на изпитаното NGK iridium, или Denso platinium TT. Прочетох различни теми, в които стана ясно, че иридиума е по добрия материал но се надявам на съвет от вас. Някой кара ли с денсото? Разлика освен материалите има и в растоянието м/у електродите при NGK-то е 1.1 а при Denso-то е 0.8. Някъде четох, че е подобре с по малко разтояние заради газта.Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Денсо също предлагат иридиеви свещи! Сложи си му иридиеви ,дават им по-дълъг живот спрямо другите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бъркаш нещо колега.ТТ-то е точно свещ с два електрода ,като единия е масата.Дефакто свещта си е еднополюсна .Не са платинени и са евтини.7,30 е бройката в Косер.Рекламата им гласи ,че с тънки и добре направени електроди,постигат качеството на платинените и иридиевите,но за 20% от цената им.Предполагам ,че и пробега няма да им е голям.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам впредвит тези свещи http://www.densott.com/, цената им е сходна с NGK iridium, но разтоянието между електрода и масата е 0.8мм.Въпроса ми е че доста колеги карат на газ с NGK iridium с стандартно растояние 1.1мм между електрода и масата и не осещат разлика с обикновените, не е ли по добрия избор за кола на газ 0.8мм разтояние между елекрода и масата?П.П. NGK имат специално разработени свещи за LPG с растояние между електрода и масата 0.8мм не е ли това denso заместител на тези свещи при положение че цената им е 3 по малка.

Редактирано от ritmoblus

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разстоянието ти е най малкия проблем,Чук и луфтомер.ТТ-то съм го направил 0,95 за проба,чак до 0,8 не съм стигал ,че все пак колата пали на безнзин,а там на всеки двигател е най-необходима енергия от искрата,която идва от голямото разстояние.На иридиева свещ не бих променял разстоянието ,че електродчетата са много тънки и се чупят лесно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

зимата идва колеги.иридиевите свещи не са препоръчителни.когато аз си взимах,дензото бяха с един долар по скъпи от Njk-to

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...